Tanítani a taníthatatlant

nobadkid

Tanítani a taníthatatlant

Egy tökéletes világban minden gyereknek korlátlan lehetősége lenne a gyarapodásra és a fejlődésre. Egyes gyerekek önhibájukon kívül olyan környezetben élnek, amely késlelteti természetes fejlődésüket. Mások súlyos érzelmi és/vagy magatartási problémákkal küzdenek, a környezetük szemében „rosszgyerekek”, ami gátolhatja gyarapodásuk és fejlődésük lehetőségeit.

A Pressley Ridge-nél mi hivatásunknak tekintjük segíteni ezeket a nehéz helyzetben lévő és nehézségeket okozó gyerekeket és családjukat. Olyan gyerekekkel és fiatalokkal dolgozunk, akiket már sok intézmény, közeg, környezet, vagy akár a családjuk is visszautasított, mert nem találtak utat hozzájuk. Mi hiszünk abban, hogy nincs rosszgyerek, csak meg nem értett, és hogy a legnehezebben tolerálható viselkedésű gyerekek vannak a legnagyobb bajban. Ezért mi nem adjuk fel, hogy elérjük őket, és megteszünk mindent, hogy őket és családjaikat, nevelőiket és a környezetüket sikerekhez segítsük mindennapi életük során.

TaniTani Logo.01

A magatartászavaros, problémával küzdő és problémát okozó gyerekek ellátása a mai napig nem elégségesen megoldott Magyarországon. Az alapítvány szemlélete olyan új elméleti és módszertani megközelítésekkel segíti ezeket a gyerekeket, családokat, és a velük dolgozó szakembereket, amire az alapellátás részeként nincs lehetőség. Az USA gyökereink és kapcsolataink pedig lehetővé teszik, hogy folyamatosan a legújabb világszínvonalú megközelítéseket hozzuk Kelet Európába.

TaniTani Logo.02

Ennek egyik legjobb példája a népszerű Tanítani a taníthatatlant című élménypedagógiai kézikönyv, melynek második, bővített kiadása 2020 év végén jelent meg. A modern agykutatás eredményeire támaszkodva, traumatudatos szemüvegen keresztül mutatja be az élménypedagógiai csoportvezetés legfontosabb alapelveit, a tiszteletteljes kíváncsiságra épülő attitűdtől kezdve, a testi és lelki biztonság megteremtésének módjain át, a választható kihívásokig. Színes ábrákkal és jól átlátható táblázatokkal segít rendszerezni olyan fontos témákat, mint a csoportdinamika, a csoportvezetés és a problémamegoldás. Betekintést nyerhetünk a facilitálás művészetébe, hasznos támpontokat kaphatunk a tapasztalt élmények feldolgozásához.

A közel 80, egymásra épülő gyakorlat segítségével olyan fontos területeken szerezhetünk tapasztalatot, mint a bizalom és egymás támogatása, az együttműködés és kommunikáció, az önismeret és a másik megismerése, valamint a problémamegoldás, mindezt egyszerű és nem túl eszközigényes módon. A régi és új gyakorlatok mindegyikéhez kínál a kézikönyv feldolgozó kérdéseket és egyéb variációs lehetőségeket is, hogy mindenki kedvére és lehetőségeihez mérten alakíthassa azokat.

Szeretettel ajánljuk a tapasztalati tanulás iránt érdeklődő pedagógusoknak, pszichológusoknak, szociális munkásoknak és más segítő szakembereknek, trénereknek, önismereti és szociális készségfejlesztő csoportokhoz, szervezetfejlesztéshez, csapatépítéshez. Minden olyan szakembernek és érdeklődőnek, aki inkluzív és fejlődésfókuszú szemlélettel, demokratikus értékek mentén kívánja gyerek vagy felnőtt csoportját kísérni, és szeretne megismerkedni az élménypedagógia széles lehetőségeivel.

Itt rendelheted meg:  https://nobadkid.org/webshop/

TaniTani Plakát