Debreceni Nemzetközi Iskola – International School of Debrecen

Internacional School of Debrecen

Debreceni Nemzetközi Iskola – International School of Debrecen

A tegnap értékeire építve, a ma elvárásainak megfelelően készítjük fel a diákokat a változó jövőre.

Tudta, hogy egy 2018-as kutatás szerint a 2030-ban reálisan várható állások 85%-a ma még nem is létezik?*

Ez igencsak elgondolkodtató az oktatás szempontjából.

Debreceni Nemzetközi Iskola - International School of Debrecen.LOGO

A Debreceni Nemzetközi Iskolában (International School of Debrecen, röviden ISD) erre a jelenleg még ismeretlen jövőre készítik fel a tanulókat. Olyan készségeket tanítanak a tananyagok elsajátítása mellett, melyeket alkalmazva a nemzetközi érettségit szerzett diákok kiválóan helyt állnak majd az élet bármely területén. Az iskola a Nemzetközi Érettségi Program keretén belül olyan gondolkodásra nevel, amelyre valóban szüksége lesz 10‑15 év múlva egy fiatalnak, amikor kilép a nagybetűs életbe.

Ennek az oktatásnak az az elsődleges előnye, hogy olyan nemzetközi képzést biztosít alsó és felső tagozatban, mely a gyerekek személyes fejlődését és tantárgyi tudását, több tantárgyat is magába foglaló tantárgycsoportok (transzdiszciplináris) keretei között valósítja meg. A diákok így könnyedén átlátják az összefüggéseket, együtt és egymástól tanulnak, ezzel együtt egy egyénre szabott, angol nyelvű oktatásban részesülnek. Az iskolába egész évben lehetséges a beiratkozás, gond nélkül becsatlakozhatnak a gyerekek a tanév bármely szakaszában.

Az IB oktatási rendszerével arra ösztönözzük a diákokat, hogy kockázatvállalók és érdeklődők legyenek, valamint felelősséget vállaljanak a tanulásukért. Arra tanítjuk őket a mindennapi feladatok segítségével, hogy magabiztosak és tudatos, jó fellépésű kommunikátorokká váljanak. Itt a gyerekek örömmel tanulnak: egyrészt a rendszer támogatja érdeklődési irányukat, másrészt oktatóink pozitív megerősítéssel motiválják őket az iskolai élet minden területén.

Debreceni Nemzetközi Iskola - International School of Debrecen. Osztályterem

Az iskolában jelenleg három programban tanulnak a gyerekek:

– óvodai és iskolaelőkészítő csoportok

– alsó tagozatos oktatás (1-5. osztály)

– felső tagozatos oktatás (6-9. osztály)

„A felfedezés alapú gondolkodás és tanulás gyermekeink jövőjének kulcsa mind az iskolában, mind az életben.”

Alsó Tagozat (Primary Years Programme, röviden PYP)

A PYP program felkészíti a tanulókat egy aktív, figyelmes, szociálisan érzékeny életszemléletre, amelyben a tanulás öröme, az önbecsülés, és a mások iránti tisztelet alapvető értékként jelenik meg. Tanáraink figyelnek az ismeretek egymásra építésére, valamint a tanulók személyes fejlődésére.

Felső Tagozat (Middle Years Programme, röviden MYP)

Az iskolai tanterv szigorúan követi az IB program 50 éve, több mint 4.000 iskola világszerte bevált oktatási módszertanát. A tanterv megőrzi a diákok kíváncsiságát és kreatív, önálló gondolkodásra ösztönöz. Komoly hangsúlyt fektet arra, hogy felnőttként pozitív változásokat hozzanak létre a környezetükben, helyi és globális szinten egyaránt. Az MYP révén a gyerekek felfedezhetik erősségeiket és saját életútjukat.

Debreceni Nemzetközi Iskola - International School of Debrecen. ÉPÜLET

Iskolánk Debrecentől mindössze néhány perces autóútra, Pallag belterületén helyezkedik el, a gyönyörű Nagyerdő közvetlen szomszédságában. Az ISD épülete egy többszörösen díjazott építészeti alkotás, mely tökéletes egységben áll a természettel: óriási udvarral és modern, fényes, nyitott épületével még élvezetesebbé teszi a mindennapi bejárást.

Ha többet szeretne megtudni a 21. századra felkészítő oktatásunkról, vagy virtuálisan bejárná az ISD-t, várjuk megkeresését az alábbi elérhetőségek egyikén. A rendszeresen megrendezett virtuális nyílt napok során bemutatkoznak a tanárok és betekintést nyújtanak az iskola mindennapi életébe. Amennyiben a koronavírus miatti szigorítások engedik, személyesen is látogatható az épület.

Telefon: 0620 295 5644 (Dunai Katalin, kommunikációs vezető)

E-mail: katalin.dunai@isd.debrecen.hu, vagy info@isd.debrecen.hu

Weboldal: isd.debrecen.hu

Facebook: facebook.com/internationalschoolofdebrecen

* Institute for Future és a Dell Technologies 2018-as kutatása.