A csudálatos tárogató

Tuba Tóbi

A csudálatos tárogató

Március 1-én, most szombaton a BonBon Matiné műsorán!
Tuba TóbiTalán már mindenki hallott az egyik legősibb magyar hangszerről a tárogatóról. A Kiskondás Trió előadásához hasonlóan, mese formájában azonban biztos nem!A magyar népzene legkiválóbb képviselői Kiss Gy. László (tárogató), Árendás Péter (kontra) és Lelkes András (bőgő) kiváló tolmácsolásában ismerkedhetnek meg a gyerekek ezzel a valóban csudálatos hangszerrel. Népzenei koncertjük keretét egy magyar népmese adja, ami egy szépséges királyányról, egy szegény pásztorról és egy különleges csodasípról szól. A mesélő természetesen Győző bácsi. Mindezt a csudálatos produkciót pedig Dobos Emőke élő illusztrációja kíséri és teszi még élvezetesebbé, varázslatosabbá a gyerekek számára.

Az előadás az NKA Előadó-művészet Kollégiuma támogatásának köszönhetően került bemutatásra