Csernus doki ismét ŐSZINTÉN, de már BOLDOGAN!

dr. Csernus Imre, pszichiáter – Őszintén, boldogan

április 5. 19h, IBS színpad

A Tudatos Szülők Iskolájában másodszor hallgathatjuk a kicsit sem kíméletes Csernus dokit, aki első alkalommal az őszinte mosoly lelki hátterét világította meg – olykor képzeletbeli reflektorral a nézők szemébe világítva, most pedig már a boldogság küszöbét tapogatja a cipőorrával, vagy a miénkkel….Vigyázat elöl ülni veszélyes és közel sem nyugalmas!

Mert hogyan is lehetne az ember boldog, ha nem őszinte, elsősorban magához! A hamis mosoly, az aggodalom, a lelki békétlenség a legártalmasabb, fekete karikákat, álmatlanságot, betegséget és halált is okozhat. Nem éri meg!  Csak az tud boldog lenni, aki képes elfogadni az élet jó és rossz oldalát, tud nemet és igen mondani, dönteni és legalább néha, kívülről szemlélni saját botlásait. Válaszokat kell adnunk kíváncsi gyermekeink rácsodálkozó kérdéseire, igazat mondani, mert csak így tudjuk felkészíteni gyermekeinket az életre. Örüljünk, élvezzük az életet, minden szépségével ,de  fogadjuk el a nehézségeit is.

Felnőttként, felelősségteljes magatartással, megfelelő érzelmi intelligenciával megállni a helyünket, minden helyzetben. Tudjunk elköszönni az öreg beteg hozzátartozóinktól, a feltett kérdéseinkre hallgassuk meg a választ, az ellentétek körforgásában merjünk önmagunk lenni, azért hogy mi is és gyermekeink is BOLDOGOK legyenek.