"Úgy tetszik, hogy jó helyen vagyunk itt…"

kisfiú hegedül

"Úgy tetszik, hogy jó helyen vagyunk itt…"

Az éneklés és a játék, mint természetes örömforrás

Gállné Gróh Ili gondolatai a Tudatos Szülők Iskolája következő előadásának előszavaként

Hermann Alice így ír a művészeti nevelésről: „Aki szereti a szépet, az életet szereti… Az igazi művészet szeretete – akár zenében, akár versben, akár képekben találja meg valaki – igényességre nevel. Vajon nem ez-e az a vezérszólam, ami az egész életet helyes útra terelheti? ”

Hazai zenei nevelésünk kitűnően átgondolt rendszere eligazít bennünket abban, hogy mit és hogyan énekeljünk a gyerekeknek, hogyan történjék akár a legkisebbek zenei nevelése is, de álljunk meg itt egy kicsit.

Kitűnően átgondolt rendszer, nem kétséges. Értékei mégis eltűnni látszanak.

Régóta kongatjuk a vészharangot az iskolai énektanítás fölött. Szomorú aktualitása van Kodály 1956-ban született írásának: „Tanügyi Bácsik! Engedjétek énekelni a gyermekeket!”

Hogyan lehetne visszacsempészni az éneklés örömét a hétköznapokba? Milyen hatása van a zenei nevelésnek a kisgyermek általános fejlődésére? Hogyan lehetne tömegekhez eljuttatni az értékes zenét?

Talán a legelső lépés lehetne, hogy tegyük igényessé a szülőket, kezdjük nagyon korán: „…az anya születése előtt…”

Énekeljünk tehát, vezessük hát a ránk bízottakat, a hozzánk tartozókat az éneklés és a játék öröméhez! Milyen lehetőségei vannak ennek? Mikor, hol és hogyan? Mikor ne, hol ne, és hogyan ne…?

Előadás : febr. 27. 18h Gállné Gróh Ili, énektanár (Ringató)  és Lukácsházi Győző, tuba-művész (Bonbon matiné) Zenei nevelés  – Az éneklés és a játék, mint természetes örömforrás

Ingyenes bemutató Ringató foglalkozás: febr 27, 17h

Vedd ölbe, ringasd, énekelj!