4+1 természetes fürdőhely a nyári hőségre

vízpart fákkal

4+1 természetes fürdőhely a nyári hőségre

A nyári hőségben el lehet menni a Balatonra (bár ott nincs homokos strand) vagy a Velencei-tóra, de van egy csomó más nagyszerű hely is az országban, amit érdemes kipróbálni.

Ezek közül ajánlunk most ötöt a nyárra Díványnak köszönhetően.

1. Szigetcsép

Közel van Budapesthez, de mégis kevesek által ismert a Ráckevei-Dunán található szigetcsépi szabadstrand. A homokos strand egy mellékág végén fekszik, és több úszóláp biztosítja a víz tisztaságát.

A kicsiket többféle mászókával, hintával, csúszdával, a nagyobbakat foci- és röplabda pályával várják. A parton telepített napernyők védenek a tűző naptól, kicsit távolabb pedig hatalmas fák árnyékában pihenhetünk. Van büfé, kulturált mosdó, így minden adott a tökéletes kikapcsolódáshoz. A közelsége miatt még akár hétköznap délutánra is jó választás lehet.

2. Dorog

Az Esztergomhoz tartozó bányató már régóta kedvelt fürdőhely a budapestiek körében. Tőlük származik a Palatinus-tó elnevezés, sokak szerint ugyanis a víz minősége a Palatinus Strandéval vetekedett. Az ország egyik legtisztább vizű tavaként tartják számon, még búvármúzeum is található a fenekén.

3. Dunapataj

A Szelidi-tó partján már kicsit nagyobb nyüzsgésre számíthatunk, rendezvények sora várja a látogatókat egész nyáron. A tó jellegzetessége a déli oldalán található, körülbelül 800 méter hosszú, homokos strand, ahol kiváló homokvárakat építhetünk a gyerekekkel. A tó partján négy játszótér is van, ha pedig megéheztünk, akkor a Szittyó téren található számos étteremben csillapíthatjuk éhségünket.

4. Tisza-tó

A mesterségesen létrehozott Tisza-tó igazi turisztikai paradicsomnak számít a kelet-magyarországi régióban. A vízi sportok szerelmesei Abádszalókon és Kiskörén bérelhetnek jet-skit, ki lehet próbálni a vízisít, és van a tengerpartokról jól ismert vízibanán és vízi ejtőernyőzés is.

A tó partján kis távolságon belül összesen 6 strand található. Köztük van fizetős (például Abádszalók) és ingyenes (például Poroszló) is, így mindenki kiválaszthatja a magának valót (jellemzően a fizetősek jobban felszereltek). Büfé mindenhol van, és vízibicikli is szinte minden strandon bérelhető.

5. Kisoroszi

A kisoroszi szigetcsúcs igazi vadregényes hely. A Duna alacsony vízállása idején hosszú, kavicsos part tárul elénk. Autóval csak a kempingig lehet eljutni, onnan gyalogosan vezet tovább az út a partra. A víz erős sodrása miatt klasszikus értelemben vett strandolásra nem alkalmas, de a sekély részeken azért lehűthetjük a lábunkat, a gyerekekkel pedig keresgélhetünk szép kavicsokat.

(Dívány)

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.