A jövő a Corvin sétányra költözött!

VR felszerelés, gyerek

A jövő a Corvin sétányra költözött!

Az interaktív tudományos kiállításon a technológia iránt érdeklődők testközelből ismerhetik meg a jövőformáló fejlesztéseket, több terméket és szolgáltatást pedig ki is próbálhatnak. Az ingyenes rendezvény gyerekek és felnőttek számára is élményekben gazdag programlehetőség.

A Jövő Utcája egy ingyenes tudományos kiállítás a Kossuth Klub Tudomány Fesztiválja és az EPAM szervezésében, melyen az érdeklődők a jövő technológiáival és trendjeivel találkozhatnak. Kiderül, hogy milyen készségekre és alapismeretekre van szükség ahhoz, hogy a következő évtizedekben otthonosan mozogjunk és boldoguljunk mi és a jövendő felnőttek, a gyerekeink.

A Jövő utcáján izgalmas tanösvények és feladatlapok vezetnek végig április 26-27-én. A Corvin sétányon egy digitális játszótértől indulva haladhatunk az egyetemek kutatólaborjain át a startupok felé, majd elérünk a nagy technológiai cégek világáig.

Programok és kiállítók a Jövő utcájában

● Az EPAM e-kids sátrában egy un. Techjátszótéren a többi között táncoló és beszélő robotok,
agyhullámokkal vezérelhető társasjáték, digitális kifestő, interaktív zenegép várja az érdeklődőket 2 éves
kortól.
● Az YXPO sátorban fiatal feltalálók mutatják be innovációikat: hazugságvizsgáló, palacsinta nyomtató,
pókrobotok, okos gitárpedál. Emellett egy drónreptető alkalmazást és VR hegesztést is ki lehet próbálni.
● Startupok mutatják be fejlesztéseiket: pl. GPS alapú meseszövő alkalmazás, kiterjesztett valóság (VR)
alapú oktatási eszközök, VR alapú hagyományos társasjáték.
● Egy külön Robotsátorban lehet építeni, kipróbálni a legkülönbözőbb robotokat.
● Versenyautó fejlesztésben nyertes egyetemi csapatok kiállítják Formula 1-es autóikat.
● Vezető technológiai nagyvállalatok, un. ARM, EPAM, Nokia, Prezi mutatják be fejlesztéseiket.
● A Digitális Közösségi Alkotóműhelyben rendelkezésre áll és kipróbálható minden eszköz, gép, ami
szükséges lehet egy ötlet megvalósításához.
● Iskolás gyerekek Scratch, Minecraft és micro:bit oktatáson és robotika szakkörön is részt vehetnek.
● Ingyenes planetáriumi előadások is lesznek gyerekeknek, valamint meteoritsimogató, naptávcső.

Részletes program és jelentkezés a jovoutcaja.hu honlapon és a Facebook-eseménynél.