A szuper pedagógusok, akiknek szellemisége egy életen át elkísér

színházi előadás

A szuper pedagógusok, akiknek szellemisége egy életen át elkísér

Kicsit kutatva az emlékeink között, bizonyára eszünkbe jut az a pedagógus (legalább egy), aki a legnagyobb hatást gyakorolta ránk. Akinek tanítása a mai napig része életünknek. E gondolatmenet alapján pedig el is érkeztünk egy megható történethez.

„Ó kapitány, kapitányom!” Így kiált fel először Mr. Anderson , őt követi Mr. Overstreet, majd az egész osztály. Egy teremnyi gyerek fejezi ki tiszteletét, szeretetét és nagyrabecsülését irodalomtanára iránt. De hogy miért így teszik? Aki még nem ismeri a történetet, annak többet nem mondunk, de biztatjuk, hogy nézze meg július 24-én a Városmajori Szabadtéri Színpadon a Holt költők társasága című darabot. Tom Schuman világhírű drámája örök emlék mindannyiunk számára.

Carpe diem! – ragadd meg a napot… az élet elröpül! Ifjú lelkeket lángra lobbantó, különc tanárember kezdi meg varázslatos “működését” 1959-ben a Welton Akadémia ódon falai között. Lapról lapra tépeti szét diákjaival a tankönyvet, mert azt akarja, hogy felfedezzék: az életük maga a költészet, mely életre szóló szerelmet, de nagy tragédiákat is szülhet. A hagyománytisztelő iskolában pedig tanyát ver a lázadás szelleme. A realista és a romantikus filozófia nagy összecsapása ez – életünk örök kérdéseire keresi a választ…

A Veszprémi Petőfi Színház előadása.

Jegyvásárlásról információ: https://www.szabadter.hu/jegy