AVATAR: Fedezd fel Pandorát! – világszenzáció Budapesten

Avatar kiállítás

AVATAR: Fedezd fel Pandorát! – világszenzáció Budapesten

Európában először Budapesten debütált a James Cameron sikerfilmje alapján készült új, interaktív kiállítás az Andrássy Élményközpontban.

Minden hasonló program tervezése kapcsán felmerül, hogy hány éves gyerekekkel induljunk neki az élménynek. A kiállítás bátran választható iskolás kortól, de jó, ha a filmet ismerjük, mert így a gyerekekben felmerülő kérdésekre mi magunk is tudunk majd válaszolni. A sci-fiket kedvelő apukák komoly előnyben lesznek a családi Pandora-túrán, és még a videójátékokat ellenző anyukák is boldogan játszanak majd az interaktív elemekkel és fotózkodnak avatarként.

A tengerentúlon nagy sikert aratott AVATAR: Fedezd fel Pandorát! elnevezésű tudományos-fantasztikus kiállítás a maga valójában mutatja be a grandiózus Avatar filmből ismert Na’vik csodavilágának lélegzetelállító környezetét, inspiráló kultúráját és különleges teremtményeit.

James Cameron közel 237 millió dolláros költségvetéssel készült Avatar című filmje 2009-es decemberi bemutatóját követően minden idők legnagyobb jegyeladását hozta, amely 2,8 milliárd dolláros bevételt jelentett. A film több szempontból is úttörőnek számít, hiszen amellett, hogy 60%-ban számítógépes grafikákkal készült, Cameron kasszasikere a világ első teljesen 3D-s élményt nyújtó filmje.

Érdemes figyelembe venni a látogatás tervezésekor, hogy a mozi ismerete nélkül sok kiállítási elem elveszti jelentőségét és a tárlat sokat veszt élvezhetőségéből, ugyanis a kiállítás hű a kerettörténethez, hiszen a 21.századból egyenesen a 22. században repíti el a látogatókat a legmodernebb, multiszenzoros interaktív alkalmazások segítségével. Így a vendégek láthatják, érezhetik és tapinthatják Pandora csodáit. A bolygó lenyűgöző növényvilága mellett, az egzotikus vadvilág is életre kel. Életnagyságú Páncélosló, Viperafarkas és Ikrán várja a film rajongóit.

Külön terem mutatja be a közel 3 méter magas humanoid őslakosok, a Na’vi-k kultúráját, művészetét és különleges nyelvét, illetve az általuk nagy becsben tartott Lelkek Fája is elkápráztatja a kiállításra érkezőket.

Az AVATAR: Fedezd fel Pandorát! nagy hangsúlyt fektet az edukációs elemek szerves beépítésére azáltal, hogy összehasonlítja Pandora és a Föld tudományos törvényszerűségeit. A növény- és állattan mellett a csillagászat, kulturális antropológia, fiziológia, földrajz és technika is komoly szerephez jut az egyedülálló utazásban.

Ezek azonban ismét csak akkor és úgy működnek, ha együtt haladunk a gyerekekkel, és mindenhol megállunk, közösen átolvasva megértjük a tárlók, panelek rövid és tartalmas szövegeit.

Érdemes előre megvásárolni a kiválasztott dátumra és időpontra a jegyet, de körültekintően kell dönteni, mert a jegyünket csak a kiválasztott időpontban tudjuk fölhasználni. A látványos családi élményt kár lenne kihagyni! Nyugodtan tervezhetünk hozzá egy kellemes belvárosi sétát, fagyizást is, miközben tudunk válaszolni a kiállítás közben, után felmerülő kérdések tömegére. Kezdhetjük rögtön az épületben lévő Párisi Nagyáruház Lotz-termének megtekintésével, amely lenyűgöz mindenkit.

A kiállítás május 31-ig látogatható.

Bővebb információ a kiállítás honlapján: www.avatarkiallitas.hu