Barlangoljunk egész márciusban!

kép egy cseppkőbarlangról

Barlangoljunk egész márciusban!

Tudtad, hogy Budapest a világ egyetlen fővárosa, amelynek utcái alatt barlangok rejtőznek? Gyalogos, kerékpáros és extrém túrákkal, kedvezményekkel és számos izgalmas programmal készülnek egész márciusban a nemzeti parkok a barlangjaikban.

A nemzeti park igazgatóságok fele büszkélkedhet idegenforgalmi hasznosítású barlangokkal, amikre tavaly 516.000 látogató volt kíváncsi. Tudtad az alábbi érdekességeket?

• Jelenleg 174 ismert barlang húzódik fővárosunk alatt, melyek járatrendszere összesen meghaladja az 55 km-t.
  • Hazánk egyik legnagyobb víz alatti üregrendszere a II. kerület alatt található.
  • Magyarország leghosszabb barlangja, a Pál-völgyi barlang eléri a 31 km hosszúságot.
  • Legmélyebb barlangunk, a Bányász-barlang, 250 méter mély és a Bükkben található.

A Magyar Nemzeti Parkok márciusban hazánk látogatható barlangjait kívánják megismertetni a föld alatti túrák iránt érdeklődőkkel.

A „Barlangoljunk!” kampány célja hazánk különleges barlangjainak bemutatása, népszerűsítése. A hónap során az érintett nemzeti park igazgatóságok különleges barlangi programokkal és jelentős kedvezményekkel várják a látogatókat.

Március folyamán mind a kiépített, kényelmesen bejárható, világítással és korlátokkal ellátott magyarországi barlangok, mind a kiépítetlen, kalandturisztikai barlangok megismerésére különleges lehetőségek nyílnak.

Az Aggteleki Nemzeti Park legnépszerűbb Baradla-barlangjában egész hónapban garantált 30%, a Duna–Ipoly Nemzeti Park Pál-völgyi és Szemlő-hegyi barlangjában 10-30% kedvezmény várja a maradandó élményeket keresőket.

A Balaton-felvidéki Nemzeti Parkban kedvezményes programok sora várja a kicsiket és nagyokat a Szentgáli-kőlikben, valamint a Lóczy- és Csodabogyós-barlangokban.

A Duna–Dráva Nemzeti Parkban a remek családi programok mellett minden pénteken 20% kedvezménnyel látogatható az Abaligeti-barlang. A Bükki Nemzeti Park családbarát programokkal, ősrégészeti túrákkal, barlangi kalandtúrákkal várja a vállalkozó szelleműeket.

Részletes információ a programokról itt.

Az egyéb aktuális információkat keressétek a Magyar Nemzeti Parkok Facebook-oldalán.

(Felelős Szülők Iskolája, Budapestimami)