Kirándulás a cölöpsétányon a tatai láperdő felett

fényes tanösvény (tó felett)

Kirándulás a cölöpsétányon a tatai láperdő felett

A tatai Fényes-Forrás Tanösvény és környezete minden évszakban csodás arcát mutatja, a láp fölött sétálni, a kilátóba felmászni pedig izgalmas élmény!

A sok természeti látnivaló között szintén egyedi a település országos viszonylatban is páratlan tanösvénye, a Tata melletti Fényes karsztforrás-csoportjánál kialakított Fényes Tanösvény, mely végigvezet a tiszta vizű források felett, a láperdő égerfái között – írta a Sokszínű Vidék.

A 2015-ben épült 1350 méter hosszú cölöpsétány és környezete szigorúan védett természetvédelmi terület. 2006 óta a világ legértékesebb vizes élőhelyeit védő nemzetközi Ramsari Egyezmény helyszínei közé tartozik, ahol egy 14 méter magas, fából ácsolt torony jelzi, hogy a mélyben húzódó karsztvíz ilyen magasságba szökne, ha szabadon törhetne fel.

A tatai tanösvény leglátványosabb része a közel 4 hektár nagyságú láperdőben kialakított szakasz a kilátótoronnyal. A nyílt vízfelületű lápból kelőbújó fatörzsek meséssé teszik az egyedülálló tájat, mely minden évszakban tartogat érdekességet.