Az iskolákat is kezdi meghódítani a teqball

fiatalok labdáznak

Az iskolákat is kezdi meghódítani a teqball

Rakétaként lőtt ki az asztalitenisz és a futball elemeit vegyítő teqball népszerűsége. A technikai tudást, állóképességet fejlesztő, meghajlított pingpongasztalon űzhető sportnak immáron nemzetközi szövetsége is van, és nem kizárt, hogy egyszer az olimpián is láthatjuk a legjobb teqballosokat. A magyar találmányt ma már a legnagyobb futballklubok használják edzéseiken, de kezdi meghódítani a magyar iskolákat is. Egy videót is bemutatunk.

Kép forrása: www.szekesfehervar.hu

„Bárki kitalálhatta volna, hiszen mi csak meghajlítottunk egy asztalt. Ilyen egyszerű a dolog” – vallja Borsányi Gábor, a teqball társalapítója a Szirmai Márton rendező és Tóth Barnabás producer által készített, A gondolkodás művészete című, magyar találmányokat bemutató kisfilmben. De vajon tényleg ilyen egyszerű lenne – tette fel a kérdést a TanTrend.

Pingpongasztalon lábteniszezni? Volt jobb ötletük!

A feltalálók maguk is elismerik, hogy rengeteg munka van abban, hogy a teqballt végre hivatalosan bemutathatták 2016 októberében. Az alapötlet Újpesthez köthető, ahol az alapítók a panelházak között sokat fociztak, és amikor ezt megunták, elkezdtek a betonos pingpongasztalon lábteniszezni. Csakhogy valamiért mégis azt érezték, hogy ez az asztal nem ideális a játékhoz. Ekkor jött a felfedezés: meg kell hajlítani az asztalt. Az ötletelés azonnal megindult.

Huszár Viktor műszaki ötletgazda elárulta, hogy három éven keresztül tesztelték a lehetséges megoldásokat, hiszen ennek az asztalnak 200-szor nagyobb terhelést kell kibírnia, mint az asztaliteniszben, valamint a hajlítás szögét is annak megfelelően kellett beállítani, hogy a labda pattanása a futballnak megfelelő legyen.

“Focipingpong”

A teqball a labdarúgás és az asztalitenisz elemeit vegyíti, és leginkább a lábtenisszel rokonítható. Egy domborúan meghajlított síkú, 3 méter hosszú, 1,7 méter széles, 0,9 méter magas asztalon űzhető, amelynek két térfelét azonban középen nem háló, hanem plexi választja el. Versenyeken a Nemzetközi labdarúgó-szövetség (FIFA) által jóváhagyott, 5-ös méretű labda használható.

A játékosok kedvük szerint alakítgathatják a regulákat, de a teqball oldalán elérhetők a hivatalos szabályok, amelyek nagyon egyszerűek.

A teqball népszerűsége sosem látott magasságokban van, köszönhetően többek között annak, hogy a sportágat az aranylabdás, világbajnok klasszis brazil labdarúgó, Ronaldinho népszerűsíti, sőt egy ideje már Albert monacói herceg is a teqball szerelmese.