Beszéltél már focimeccsről töriórán, vagy teniszdöntőről fizikán?

Akkor is, ha te vagy minden idők legnagyobb örökmozgója, ha voltál már apáékkal meccsen, ha minden nagy sporteseményt árgus szemekkel követsz, ha gyűjtöttél már focis kártyát vagy kiplakátoltad a szobád a világ leghíresebb szupersztár-sportolóival, de akkor is, ha a tesióra nem a te világod, helyette a történelem vagy mondjuk a fizika rejtelmei nyűgöznek le, van egy jó hírünk!

A sportolás vitathatatlanul nagyot lendít az egészségi állapoton és az életminőségen, sőt, a depressziót is hatékonyan megelőzi, ráadásul kitartásra és csapatmunkára is nevel. Mindezen felül számtalan érdekességet is rejtenek a különböző sportágak – tudtad például, hogy azért szőrös a teniszlabda felszíne, hogy lassítsa a lasztit? Arról nem is beszélve, hogy szurkolóként, nézőként is csak jól járhatunk: a sportok látványosak, szórakoztatóak, és akár hobbi szinten is remek hangulatban űzhetőek. Vannak olyan kedvelt tevékenységeink is, melyeket szórakozásképp végzünk, mégis tulajdonképpen sportolunk közben: ki ne szeretne bowlingozni, trambulinozni egyet a Városligetben, vagy vagányan breaktáncolni a suli folyosóján?

De hogy jön össze sport és tudomány? 2005-ben jelent meg például a Jéghercegnő című film, melyben Casey, a korcsolyázás szerelmese úgy növelte a figuráihoz szükséges ugróképességét, hogy a fizikaórán tanultakhoz fordult. A sportok megdöbbentő sokoldalúsága és tudományos titkai azt is bizonyítják, hogy a mozgás világa azokat is tárt karokkal várja, akik szívesebben bújják inkább a könyveket. Sportolni tehát nemcsak tesiórán lehet!

A Da Vinci TV Sportlabor című műsora sportolásra ösztönöz, de az agyunkat is megtornáztatja, sőt, akár a zsebünkben is magunkkal vihetjük a Da Vinci Kids alkalmazásnak köszönhetően. A Sportlaborban ugyanis a világ legkülönfélébb sportágait ismerhetjük meg testközelből, Nykeem műsorvezető, egy-egy sportoló gyerek és egy profi játékos jóvoltából. Sőt, Dr. Heather segítségével az adott sport tudományos rejtelmeibe is betekinthetünk. Megtudhatjuk például, hogyan rúghatunk erősebbet focizás közben, vagy hogy hogyan működik a teniszlabda aerodinamikája.

Akik inkább a történelem iránt érdeklődnek, netán sportkommentátori babérokra törnek, a műsor azok számára is érdekfeszítő szórakozást nyújt. Érdekesség, hogy a tenisz a 12. századi francia szerzetesek találmánya, akik akkoriban a tenyerükkel paskolták a labdát. A foci egyik őse pedig a Kínában többszáz éve népszerűvé vált tsu chu játék, melyet tollal és szőrrel tömött golyóval játszottak. De a Sportlaborban minden bemutatott sportnak egy-egy profi képviselőjével is találkozhattok (például Dwayne Rosario futballistával), akik hasznos tanácsokkal és olyan kulisszatitkokkal látnak el benneteket, mint hogy hogy ünneplik a gólt, vagy hogyan keresztelik el a teniszütőjüket.

A Da Vinci Kids app-ban magad választhatod ki, a legjobb ismeretterjesztő műsorok közül, miről szeretnél többet megtudni. A Sportlabornak olyan epizódjait találod a „Sportok” című fül alatt, mint például a Curling, a Kosárlabda, a Díjlovaglás, az Atlétika, az Úszás, de többek között felfedezhető a Röplabda, a Bowling, sőt, a Krikett és a Breaktánc világa is! Sőt, a „Sportok” rovatban még a Hahó, világ! című animációs műsor olimpiai játékokról szóló epizódját is megtalálod, melyből kiderül, melyek voltak az első olimpiai sportágak, és mi történt Philippidésszel, a maratoni futás „feltalálójával.”