Izgalmas boszorkányos kaland gyerekeknek

erdei házikó

Izgalmas boszorkányos kaland gyerekeknek

“Boszorkány meseösvénnyel” várja a családokat a Soproni Parkerdő: a 900 méter hosszú útvonalon érdekes játékok, ügyességi feladatok várják a gyerekeket, akiket egy boszorkányos mese kísér végig az úton.

A boszorkányos játék során térkép segítségével fedezhetik fel a környéket, megismerhetik és felkutathatják a helyi legendák nyomait, miközben pecséteket is gyűjthetnek, majd az ösvény végén átvehetik a jutalmukat. A látnivalókat Ábrahám Zsuzsanna óvodapedagógus tervezte egy soproni mese, a Kecske-patak boszorkánylegendája alapján.

Az első helyen felvett térkép segíti a gyerekek és a családok útját, amelyre – ha sikeresen teljesítik a feladatokat – minden stációnál pecsételhetnek is. A túra végén pedig a Kőhalmy Vadászati Múzeumban ajándék várja a kicsiket.

Az elmúlt időszak fejlesztéseinek eredménye például az Erdei tornapálya és a Károly-magaslat megújulása. A létrehozott tanösvények, a felújított és épített kilátók, a játszóterek, a kiépített források, a turistaút hálózat, a piknikező helyek, a történelmi és kultúrtörténeti emlékek, a Károly-magaslati Látogatóközpont mind a családok szabadidejének hasznos, aktív eltöltését célozzák.

A tanösvény a Soproni Parkerdőben a Károly-magaslati parkolótól indul és a Kőhalmy Múzeumig tart.

fotó: taegrt.hu/Németh Péter