Izgalmas kiállításokkal várnak a Keszthelyi Belvárosi Múzeumok

Plakát bohócokról

Izgalmas kiállításokkal várnak a Keszthelyi Belvárosi Múzeumok

Májusban rendezik meg a Nyitott Balaton programjait, amelyekhez sok színes és érdekes eseménnyel csatlakoznak a Keszthelyi Belvárosi Múzeumok.

A hét múzeumban (Babamúzeum, Csigaparlament, Történelmi Panoptikum, Kínzó Múzeum, Játékmúzeum, Nosztalgia és Giccs múzeum és az Erotikus Panoptikum) egyedi programokat szerveznek idén tavasszal.

A Nyitott Balaton Programsorozatban (május 1-19.) Múzeumtúra lesz: a több állomásos pecsétes pontgyűjtés során a sétálóutcai Tourinform iroda és a Belvárosi Múzeumok által adott pecsétekkel rendelkezők a játék végén ajándékbelépőt kaphatnak a balatonszentgyörgyi Csillagvár Múzeumba.

Május 25-én ünnepli 20. születésnapját a Népviseletes Babamúzeum és a Csigaparlament: családi jegy – egyet fizet kettőt kap ezen a napon. Mindezek mellett ajándékkuponokat és utalványokat adnak programjaikon a jegy mellé.

Időszaki kiállítás várja az érdeklődőket a Játékmúzeumban: a játékmúzeum gyűjteménye közel kétszáz kedves mókamesterrel bővült. A pojácák egyediek, színes ruháikban és festett arcukkal fricskát mutatnak azoknak, kik e Földön bármit is komolyan vesznek. A „Bohócok” a szezon végéig látogatható.

A színes programoknak ezzel nincs vége: június 22-én rendezik meg az Országos Múzeumok Éjszakáját, melyben a Belvárosi Múzeumok is részt vesznek. Kiemelt program az egész családnak. A Babamúzeumban tombolasorsolás, míg a Nosztalgiamúzeumban időszaki kiállítással készülünk ; – „Patika címmel – egészség megőrzés régmúlttól – mostanáig” .

Részletes programok a www.babamuzeum-keszthely.hu oldalon és a Facebookon.