Tom Sawyer kalandjai, ahogy Becky Thatcher elmeséli

Tom Sawyer kalandjai mesejáték plakátja

Tom Sawyer kalandjai, ahogy Becky Thatcher elmeséli

Szerelem… Óvodától az életünk alkonyáig. Melyik volt az igazi? A legnagyobb, legerősebb? A legelső talán? A Magyar Színház új darabját, a Tom Sawyer kalandjait ajánljuk figyelmetekbe.

Aki egyszer is olvasta, soha nem felejti el Tom Sawyer-t. A helyes, nagyszájú, kedves srácot mindenki a szívébe zárja. Különösen Becky Thatcher, aki nagymamakorba érve idézi fel az első szerelem azon napjait, amelyek aztán meghatározóak lettek egész életében. Megbékélt a múlttal, megbocsátotta a bántásokat, és most már ünnepként emlékszik azokra az időkre, amikor Tom Sawyer mellett lehetett.

Becky ma már színházi takarítónő, és ott a kiürült díszletek és bábuk között osztja meg élete titkát a telefonon őt hallgató kamasz unokájával és a közönséggel.

Ruszina Szabolcs a partnere, aki életre kelti és elbábozza Becky összes partnerét, akit a nagymama megidéz a történet során.

A gyerekek fogékonyak az őszinteségre, az érzelmekre, a romantikára és nem idegen tőlük a szerelem sem. A gyerekkori szerelmek mesébe illő, pirosló fülű emléke végigkísérheti őket akár az egész életükön. A tanárok és a szülők jól tudják, milyen öröm az, amikor a gyerekek tudnak az érzelmeikről beszélni. Ehhez ad segítséget ez az előadás.

A Magyar Színház előadását 8 éves kortól ajánljuk.

fotók: Juhász Éva