Titoktündér – már színpadon is

kislány ugrik a levegőbe

Titoktündér – már színpadon is

Ki az a Titoktündér? Hogyan vehetik észre a gyerekek, s milyen titkokra neveli a mese főhősét? Beck Andrea azonos című regényéből készült színpadi adaptáció, melyet Budaörsön mutattak be a Ciróka Bábszínházzal közös koprodukcióban.

A napocska.hu-n megjelent cikkben a rendező, Kuthy Ágnes beszélt a Titoktündér című darabról.

Pozitív gondolkodás, problémamegoldás a mese segítségével. Hogy képzeljük ezt el?

A mese egy kicsit leegyszerűsítve olyan, mintha egy pszichológus beszélgetne a kisgyerekkel. A Titoktündér – Lola, a kis fantázialény siet a kisfiú segítségére, aki meséivel, tanácsaival segíti megoldani a problémákat. Mikor láttam, hogy a mese a lányomra is nagy hatással volt, s alkalmazni kezdte a leírtakat, utána abszolút tudatos volt, hogy színpadra állítsam a történetet. Szerettem volna, ha Andrea világával, minden kis néző megoldási lehetőséget találna az őt érintő problémákra. A mesekönyvben nincs felnőtt a problémák kezelése alatt, így nincs, aki megoldaná a gyerek helyett a válságot. A mesében saját magát kell Tobynak átsegíteni, hogy kis lelke edződjön.

Milyen témakörökben tud segíteni Lola, a titoktündér?

Több hétköznapi témakört emelünk ki a mesék laza láncolatából, így a szülinapra nem megkapott ajándék, a félelem leküzdése a sötétben, az óvodai csúfolódás és ennek következtében a szomorúság, a szerepléstől való félelem és a betegség témaköre.

A történet mellett a papírdíszlet, a papírbáb, és egyéb csupa papírból készült megoldások rengeteg lehetőséget nyújtottak a darab megértéséhez.

A darabot most Budaörsön játsszák, de máshová is fogják vinni?

Az előadás koprodukcióként született a kecskeméti Ciróka és a Budaörsi Latinovits Színház között. Az idei évadban, tehát 2019-20 júniusig a Budaörsi Latinovits Színház játssza az előadást, a 2020- évadtól a Ciróka Bábszínházban lehet megtekinteni. Az előadás kis beépítettséget igényel, így remélem, hogy sok egyéb helyszínmeghívásnak is eleget tudunk tenni.

A teljes beszélgetést a napocska.hu oldalán olvashatjátok el.