Luca-nap az észtekkel

December 16-án szombaton Luca-napi ajándékkészítő műhelyt és vásárt tartanak a Marczibányi téri Művelődési Központban. A kreatív alkotás közben a vendégek észt népmeséket hallhatnak magyarul, és észt téli népszokásokkal is ismerkedhetnek.

A december 13-i Luca-naphoz kapcsolódóan tavaly a Skandináv Ház Alapítvánnyal, idén pedig az Észt Intézettel csinál közös rendezvényt a Marczibányi Téri Művelődési Központ, és igazi kulturális ínyencségekkel várja vendégeit: december 16-án, szombaton 15 órától a Luca-napi rendezvény látogatói Lengyel Tóth Krisztától felnőtteknek szóló észt népmeséket hallhatnak magyarul, az Észt Intézet munkatársa, Márkus Virág pedig észt téli népszokásokról beszél majd. Az ajándékkészítő műhelyben egyedi karácsonyi meglepetéseket készíthetünk szeretteink számára, a vásáron pedig a legkülönlegesebb kézműves kincsekből válogathatunk.

Jegyvásárlás a helyszínen és online ITT.