Elstartolt a téli szünet 1. Hogyan mocorogjon a család, ha fekete a karácsony?

Indul a téli szünet: száz és száz buksi szabadul ki a friss levegőre, hiszen itt a remek alkalom! Szánkózás, síelés, hóember-építés, egy hógolyót a kerítésen túlra, egyet a Laci kapucnijába… de várjunk csak… hol a hó? És mit tegyünk, ha nincs? 4 tipp örökmozgóknak, fekete karácsony esetére.

Ha nincsenek tenyérnyi pelyhek, cirádás jégvirágok, és még csak porcukor módjára sem szitál az égből a téli fehérség, akkor se érezzük úgy, hogy hiába tanultuk meg az iskolában Gazdag Erzsi Hóember vagy Szabó Lőrinc Esik a hó című versét. És végképp ne keseredjünk el az esetleg felénk kandikáló napsugár láttán! Sapka, sál, nagybakancs, vagy megfelelő felszerelés, és irány a mozgás! (A Kistesót, Apát és Anyát ne felejtsük el karon fogni!)

Forrás: flickr.com

1. Margitszigeti mókusles, hármashatárhegyi hepaj

Egy családi túra, kirándulás bármikor megállja a helyét havazás nélkül is: nincs szükség másra, mint réteges öltözékre, egy térképre és lelkesedésre. Hótakaró hiányában kiváló lehetőség adódik arra, hogy az avarban a fák elhullajtott kincsei után kutassunk, megnézzük magunknak a cinkéket, kihelyezzük az otthon készített madáretetőt, akadályfutásban vagy számháborúban lepipáljuk Apát, és forró teát igyunk, meleg rétest együnk együtt mondjuk a Normafán.

1. Kori – mindenkor!

Számos városban, Budapesten pedig a legtöbb kerületben tartanak fenn ingyenes, vagy olcsón elérhető korcsolyapályát, de a Városligeti Műjégpálya is nyitva áll egész télen. Tökéletes program az egész családnak, baráti társaságnak, osztálynak. Sőt, egy koribérlet, egy napi belépő vagy akár egy pár korcsolya szenzációs ajándék is lehet.

Forrás: flickr.com

1. Csobban a család

Magyarországot sokszor és joggal nevezik a fürdők országának. Ha tehetjük, látogassuk meg valamelyik uszodát, gyógyfürdőt vagy aquaparkot a téli szünetben. A fedett medencék vizébe biztosan nem fagyunk bele, az úszás tetőtől talpig átmozgat, és a gőzkamrák, szaunák melege is jólesik majd.

1. Jó a jóga
Forrás: pixabay.com

Ha hó még mindig nem hullik az égből, de az idő nagyon cudar, gyakran legszívesebben csak az egyik oldalunkról a másikra fordulnánk, a hosszútávfutást pedig a fotel és a szemközti kanapé közötti szakaszon tudjuk csak elképzelni.  Ilyenkor sem érdemes a fedettpályás távolbanézést választani: sokkal több meglepetést tartogat, ha felkeresünk egy jógastúdiót kortól, nemtől függetlenül – hiszen akár gyermek- és szenior-jóga órákat is választhatunk. Testünk, koncentrációnk és szellemünk mellett a lelkünk is edződik egy-egy jógagyakorlás alkalmával. Emésztésünket, bioritmusunkat karban tarthatjuk általa, és segíthetünk magunknak „hozzálassulni” az odafigyeléshez, az ünnephez, a szeretethez.