Virágzik a nárciszmező, nárcisznap is lesz

nárciszok a kertben

Virágzik a nárciszmező, nárcisznap is lesz

Nárciszok mindenütt: minifesztivált tartanak Európa legnagyobb nárciszmezejének virágzása alkalmából április 27-én Babócsán: lesznek koncertek, kézműves foglalkozások és megidézik a török kort is.

A szervező Babocsáért Egyesület adta hírül, hogy a Somogy megyei település Basa-kertjében immár huszonharmadik alkalommal várják a páratlan látványosság iránt érdeklődőket.

Az egynapos fesztivál programjai között lesz nárciszfutás, főzőverseny, játszóház, kézművesek vására, légvár, ingyenes egészségi állapotfelmérés, egy törökkori végvári hagyományőrző csoport bemutatója, táncelőadás és több koncert is.

Nárciszok a török korból

A rendezvény helyszíne, a Basa-kert onnan kapta a nevét, hogy a história szerint a török hódoltság idején területét a helyi basa ültette be nárcisszal háremhölgyei gyönyörködtetésére.

Azóta évszázadokon át minden tavasszal csillagos nárciszok sokasága nyílik, néhány napra beborítva, illatfelhőbe burkolva a község határában található, a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatósága által védetté nyilvánított mezőt.

Részletek a programról és belépőkről itt.