• pénzügyi tanácsadó

Hajtó Krisztián

Hajtó Krisztián vagyok, pénzügyi tanácsadó, a QFS Kft. alapítója, ügyvezetője, az OVB területi vezetője és a QFS Blog írója. Több, mint 12 éve segítek családoknak adókedvezmények, állami támogatások kihasználásában, a pénzügyeik kezelésében.

Hajtó Krisztián vagyok pénzügyi tanácsadó, a QFS Kft. alapítója, ügyvezetője, az OVB területi vezetője és a QFS Blog írója. Több, mint 12 éve segítek családoknak adókedvezmények, állami támogatások kihasználásában és a pénzügyeik kezelésében.

Ma, egy fővárosi irodaházban, a grafikonokat, hozamgörbéket, árfolyamokat elemezve hihetetlennek tűnik, hogy gyermekkoromban és fiatal felnőttként Szombathelyen, maximum az Alpok emelkedőit vizsgáltam, és humán beállítottságúként, térképeket fürkészve, különböző történeteket hozzáolvasva, a történelmi emlékhelyeket látogattam. Nem tudtam mit akarok az élettől, csak azt, hogy nem megélhetést keresek, hanem hivatást.

Két fantasztikus pedagógusnak köszönhetem, hogy gazdasági pályára terelődtem, a középiskolai földrajz és történelem tanáromnak. Az előbbi a gazdaságföldrajzon keresztül megmutatta, hogyan hálózzák be az egész bolygót a gazdasági összefüggések, az utóbbi pedig azt, hogyan fejlődött ki az a világ, amit mi ismerünk. A gazdaság és a pénzügyek mindenben fellelhetőek, a művészetben, a tudományban, a háztartásokban, alapból a mindennapokban, így a munkáim során mindenhez közöm lett, mindennel foglalkozhatok. Főiskolai tanulmányaim alatt kezdtem el független pénzügyi tanácsadással foglalkozni.

Megtaláltam az álommunkát, hiszen gazdasági területen tevékenykedhetek, de egyben emberekkel foglalkozhatok. A 2008-as válság terelt az adókedvezmények, állami támogatások irányába, így az otthonteremtés, gyermekjövő és a nyugdíjas évekre való felkészülés mellett, jelenleg is ez a fő szakterületem. Mivel az egyik legtámogatottabb terület a családalapítás, gyermeknevelés, így az ügyfeleim többsége szülő, nagyszülő.

Abban tudok segíteni, hogy anyagilag biztonságban érezzék magukat és nyugodt légkört teremthessenek a családi fészekben. Ez lett a küldetésem, és a lehető legtöbb családhoz el akartam juttatni az információkat, ezért indítottam 2015-ben a QFS Blogot. Ma már több ezer követővel, több videóval, több száz szakmai cikkel és több médiaszerepléssel hívom fel a figyelmet arra, hogy rengeteg támogatás marad az államnál, amire a családok jogosultak, és a médiumokon keresztül is ezeknek a kihasználásában segítek.

A Felelős Szülők Iskolája szakmai közösségéhez csatlakozni számomra megtisztelő, mert a tevékenységüket látva hiszek bennük, és tudok azonosulni velük.

Az FSZI-vel készült korábbi cikkem ITT

További részletek rólam:

YouTube Channel

Bizonyos, törvényileg meghatározott feltételek mellett számos támogatást igényelhetnek azok a szülők, akiknek a gyermeke autista. Ezeket mutatjuk most be. A múlt

Emelkedett az ápolási díj összege és bevezették a gyermekek otthongondozási díját (GYOD), ami nagy könnyebbséget jelent a tartósan beteg, illetve

Nagyon sok olyan család keres meg, akik gyermekvállalás előtt állnak, vagy már megszülettek gyermekeik, hogy segítsek nekik megkeresni, az általuk

A nyár meleg simogatása, egyre halványabb emlék csupán. A nappalok rövidülnek, az időjárás egyre zordabb, lassan még az őszi színek

Mihelyt a halloweeni tökök és a gyertyák elhagyják a plázák kirakatait, egy sokkal jövedelmezőbb üzletre készülnek a kereskedők, a karácsonyi

Preiszlerné Bányai Mónika szülésznővel beszélgettem szülés utáni folyamatokról, költségekről, meddőséggel kapcsolatos tudnivalókról, támogatásokról, adókedvezményi lehetőségekről. Mónika amellett, hogy két kislány édesanyja,

Preiszlerné Bányai Mónika szülésznővel beszélgettem, aki amellett, hogy két kislány édesanyja, jelenleg orvosi szakasszisztens (kismamákkal, nőgyógyászati betegekkel foglalkozik) a Honvéd

Jövőre az egy- és háromgyermekes családoknál nem változik, de a kétgyermekeseknél az idei összesen 35 ezer forint helyett 40 ezer