• egyetemi oktató, mese-és játékkutató

Kerekes Valéria

Kisgyermekként eldöntöttem, ha felnőtt leszek, mesélek, játszom és tanítok majd. Az álomból valóság lett, mindhárom kívánságom teljesült. Első tanítóm apai nagyanyám volt, aki az egész gyermekkoromat betöltötte a mesékkel, játékokkal, énekekkel.

Egyetemi tanulmányaim alatt lehetőségem nyílt, hogy kiváló szakemberektől tanulhassak dráma- és játékpedagógiát, gyermekirodalmat, élőszavas mesélést.

Az elmúlt közel húsz évben az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar, jelenleg a Tanító- és Óvóképző Kar oktatójaként adom tovább a játék pszichológiájának és pedagógiájának ismereteit, megosztom a hallgatóinkkal az ezzel kapcsolatos tapasztalataimat, koordinálom óvodai gyakorlatukat, támogatom őket az első szárnypróbálgatásaiktól óvodapedagógussá válásukig.

A legnagyobb örömet mégis szülőként élem meg. Két gyermek édesanyjaként követem, hogy a mesék és játékok hogyan kísérik el és adnak erőt fiamnak és lányomnak a mindennapokban. Célom, hogy a szülőknek és a kisgyermekekkel foglalkozó szakembereknek átadjam és megmutassam a mese és a játék felszabadító, örömteli világát.

Kisgyermekkorom egyik kedves élménye, amikor úgy véltem, megtanultam olvasni. Két-három éves lehettem, amikor nagy buzgalommal utánoztam a hét évvel idősebb

Gyermekkorom egyik meghatározó élménye a karácsonyt megelőző készülődés, aminek az első látható és kézzelfogható jele december 13-a volt. Ekkor ültettük

Ha megkérdezzük a gyerekeket, hogy ki az, akinek piros ruhája van, ősz szakálla, rénszarvasok húzta szánon közlekedik és ajándékokat hoz

E hét vasárnap a legtöbb család ebédlőasztalának legfőbb dísze az adventi koszorú lesz. Felvillan az első gyertyafény, jelezve, hogy hamarosan