Filléres játékok a fürdőkádba

Most végre itt a nyár, a meleg, és a pancsolás ideje, főleg ha meleg van a lakásban. Nem is kell nagyon drága dolgokat venni a gyerekeknek, hogy ne unatkozzanak: apa és akár anya is készíthet filléres cuccokat – sőt, nagyobb gyerekekkel együtt is gyárthatunk ilyesmit. Íme.

Mosogatószivacsból formakirakó

Tuti siker, tényleg filléres cucc – egy csomagban 3 vagy 4 mosogatószivacsot találsz, ezekből egy ollóval vágj különböző formákat! Ha ezeket bevizezi a gyerkőc, és naná, hogy bevizezi, hiszen fürdik, szóval akkor feltapasztható a csempére. Innentől kezdve csak a fantázia szab határt annak, mi mindent lehet kirakni ezekből az elemekből – írta a gyereketeto.hu.

Jégkorszak a fürdőkádban

Jégkockatartóba pakolj bele kisebb tárgyakat, műanyag játékokat, kavicsot, amit találsz otthon. Fagyaszd le, majd add oda a gyerkőcnek! Nagyobb dolgokat is fagyaszthatsz, műanyag pohárba, tányérba akár dinók is beleférnek, és még a történelem alapjait is lerakhatod a két évesednél 🙂

Természetesen figyelj arra, hogy a lefolyón ne csússzanak le apró darabok, nehogy dugulást okozzanak!

Vitorlás és kishajó – mindenből!

De tényleg szinte mindenből lehet, ami úszik a vízen. Tiszta hungarocell-tálca szívószállal (árboc) és egy darab papírral (vitorla).

• Alumínium vagy műanyag dobozkák, darab gyurma, hurkapálcika, darabka textil vagy papír.
  • Két háromdecis műanyagpalack, rajtuk egy félbevágott lapos szivacs vagy egy kis műanyag lap, bambuszrudacskák, textildarab.
  • Félbevágott szivacs, szívószál, nejlonzacskó-vitorla.
  • Befőttesüveg-tető, pillanatragasztó, hurkapálcika, színes papírok.

Képek és további inspiráció a Játsszunk együtt oldalán!