Tanulj szabadon, taníts szabadon! – megjelent Jocó bácsi új könyve

“Bárcsak ez lenne a kötelező olvasmány.” – hangzott el a mondat egy kisiskolás, Jocó bácsi rajongó diák szájából, mikor elsőként dedikáltatta a népszerű pedagógus könyvét az iskolaszínházi előadáson. Tanulj szabadon, taníts szabadon címmel jelent meg a népszerű élmény alapú oktatással tanító pedagógus, Balatoni József, alias Jocó bácsi új könyve, mely az első könyveinek, átdolgozott, kibővített és újra strukturált kiadása.

A tetkós töritanár, tisztában van vele, hogy ismertsége és népszerűsége dacára nem mindentudó. Néha bizony gyűrött a pólója, krétaporos a nadrágja, olykor fáradt és nyűgös, hiszen ő is csak „emberből van”. Mégis rendületlenül igyekszik elérni, hogy minél több gyerek szeressen iskolába járni, szeressen tanulni. Kell ennél több? Jocó bácsi világa facebook oldala ugyancsak 3 éves, de már közel 40 ezer rajongó követi humoros bejegyzéseit, tanulási tippjeit, kollégáknak adott szakmai tanácsait.

Jocó bácsi ízig-vérig pedagógus, akinek három alaptézise az őszinteség, az egyenrangúság és a bizalom. Aki meg van győződve róla, hogy legjobb tanítómesterei maguk a gyerekek. És ők a tükör is, amelyben legtisztábban, legpontosabban láthatja magát.

Ebben a sokszínű könyvében is, ahol a Felelős Szülők Iskolája weboldalon és a  wmn.hu -n  megjelent szakmai cikkeit és könnyed, szórakoztató írásait gyűjtötte egybe, kilép a komfortzónából. Azt vallja, a gyerekekhez vezető út a játék. Akkor az iskolában nem tanulni kell? De igen, csak másképp. Erre a legmegfelelőbb módszernek az élmény alapú oktatást tartja, mert ott nem kész ismereteket kapnak a gyerekek, ott felfedezéseket lehet tenni, határokat feszegetni, játszva tanulni és tanulva játszani. A cél: élvezetessé, változatossá tenni a tanulást, szabadságot adva olyan képességeket kifejleszteni, úgy nevelni, hogy értelmes, nyitott, életrevaló gyerekek kerüljenek ki az iskolából.
Jocó bácsi még egy nagyon fontos dolgot tud: azt, hogy a kamaszoknak törődésre, őszinteségre van szükségük, arra, hogy valaki meghallgassa őket, figyeljen rájuk. Visszajelzéseket várnak a munkájukról, a tetteikről, a személyiségükről. Jocó bácsi igyekszik a legjobb képességei szerint mindezt megadni nekik – mert szereti őket.

A Tanulj szabadon, taníts szabadon! olyan könyv, amelyben pedagógus, szülő és gyerek élményeket és módszereket talál ahhoz, hogy a kíváncsiságát és a nyitottságát megőrizve tudjon, szeressen tanulni és tanítani, kérdezni és felfedezni… akár fejen állva is!”

A könyvbemutatójára 2018. április 22-én délután 15 órakor kerül sor a Könyfesztiválon, ahova mindenkit szeretettel várnak.

Esemény: itt

Könyvelőrendelés: itt