Rendhagyó improvizációs iskolaszínházi előadás a kamaszkori lázadásokról, önmagunk kereséséről
Rendhagyó tanítási óra és színház egyben? Miként tudjuk megszólítani a kamaszokat? Hogyan tudjuk felszínre hozni a félelmeiket, szorongásaikat, az érzelmeiket, amelyekről olyan keveset beszélünk? Egy különleges atmoszféra, ami megszólítja a fiatalokat, hiszen róluk szól, a kamaszkori lázadásokról, önmaguk kereséséről, függőségekről és a közösség elfogadó vagy el nem fogadó hatásáról. Ráadásul mindezt egy tanár életén keresztül ismerik meg, aki nap, mint nap a képzeletbeli és a valós katedrán is tanít. De nemcsak történelmet… Az improvizációs színházzal megfűszerezett előadás kiválóan oldja a mélyebb témákat is és lehetőséget ad arra, hogy a szőnyeg alól kiseperjük a ki nem mondott érzéseinket. Ajánló a Tanár vagyok! És? – az élet írta – Iskolaszínház Jocó bácsi könyve alapján a Momentán Társulat tagjaival című esemény kapcsán.
Vajon mennyire időszerű ma egy történelemtanár vallomása, amelyben arról mesél, hogy szeret tanítani és azt is bevallja, hogy ha valaki, ő biztosan tudja, milyen egy fegyelmi tárgyalás, mert nem felejtette el saját kamasz éveit és nem tagadja a saját hibáit sem. Lehet, hogy éppen ettől hiteles a tanítványai és a kollégák szemében?
Rendhagyó iskolaszínházi előadásra hívjuk az iskolák felsőbb éves tanulóit (11+) és tanáraikat, valamint a szülőket, családokat, ahol találkozhatnak Balatoni József – azaz Jocó bácsi új könyvének – Tanár vagyok! És? c. – történeteivel, amelyek az ismert influencer életének meghatározó élményeit, pillanatait mutatják be, és amelyek olykor igen mélyre szaladnak.
Megrázó visszaemlékezés egy kisfiúról, aki egyik pillanatról a másikra kénytelen együtt élni súlyos dadogásával. Megéli és túléli a kapott bántásokat, megaláztatást és ma már pedagógusként küzd ellenük. Mert a tanárnak ma rendkívüli lehetősége van arra, hogy jobbá tegye a jövő generációk életét, ha maga is példát is mutat elfogadásból, EMBERSÉGBŐL. Őszinte történetek egy vidéki fiúról, kitartásról, elfogadásról és arról, hogy sose adjuk fel.
Találkozási lehetőség Jocó bácsival, aki nem szégyelli komfort nélküli első otthonát, a szegénységet, amibe született, mint ahogy azt sem, hogy naponta küzd meg pánikbetegségével és nyíltan vállalja saját nehézségeit, küzdelmeit. Pont olyanokat, mint amilyeneket sokan élünk át nap, mint nap.
A Momentán Társulat tagjainak improvizációs játékaival és Tibenszky Moni Lisa moderálásával összefűzött iskolaszínházi előadás a téma komolyságát humorral oldja és tanulságos, motiváló másfél órát kínál.
Ezzel együtt pedig jó tudni, hogy nehezítésekkel, hátrányból is lehet fordítani, nyerő helyzetbe kerülni és a betokosodott konvenciókat figyelmen kívül hagyva újítani, új utakat járni. Olyanokat, amelyek nem a külsőségek alapján ítélnek, hanem az emberi értékeket tartják szem előtt. Ahol az elfogadás, empátia, odafordulás a fontos. Ahol a dadogós fiú is mondhat verset, a tanár is emberből van, hibázhat, a vidéki fiú pedig igenis lehet sikeres. Sikerét, ismertségét pedig nem öncélúan használja, hanem arra, hogy jó ügyek mellé álljon. Mert különben mi értelme lenne?
Az iskolaszínházi előadás időtartama: 1 óra 40 perc
Műfaj:
iskolaszínház – beszélgetéssel, érzékenyítéssel, improvizációs játékkal, érintve a drámapedagógiai műfaját is, interaktivitás a közönséggel
Célcsoport:
diákok, tanárok, szülők
Érintett témák:
- kirekesztés, kiközösítés
- elfogadás, együttműködés
- őszinte együttműködés diák-tanár-szülő között
- érzelmeink vállalása
- veszteségből nyereség – megoldási alternatívák az élet dobta nehezebb élethelyzetekre
- függőségek
- influencer lét árnyoldalai és csillogása
- digitális tér online- offline libikókája
- értékrendek a közösségben, kamasz szerelmek, barátságok
- tanárember és embertanár – Jocó bácsi pedagógiája
- szülői, tanári szerepek
Tanár vagyok! És? – az élet írta
Iskolaszínház Jocó bácsi könyve alapján a Momentán Társulat tagjaival
Helyszín: Eötvös10 Művelődési Ház
1067 Budapest, Eötvös u. 10.
Időpont: 2023. március 20., hétfő 19:00 – 21:00
Facebook esemény
Jegyvásárlás