Terítéken Jocó bácsi „tojásai” – avagy az élménypedagógia forradalmasítja az oktatást

Jocó bácsi "tojásai"

A cikk címe tudatos, de nem egy ponyvaregény címe, hanem – bármily megdöbbentő – egy élménypedagógiai foglalkozás tematikája és egyben címe is, amit Balatoni József, alias Jocó bácsi alkalmazott a diákjai körében. A tojások felelősségre tanítanak, de hogyan? De valahogy a járványhelyzet alatt is fókuszba kerültek a tojások, ezúttal az online közösségépítés oltárán, hiszen Jocó osztályfőnökként, csapatépítési céllal online rántotta sütést szervezett a diákjaival. Miért is volt ez jó, mit adott a közösségnek? – erről is szó lesz, leginkább az újratervezés és a pedagógia újraértelmezése vonatkozásában.

A tanár nem elitiskola tanára, hanem olyan gyerekek között alkalmazza az élmény alapú oktatás, kalandpedagógia és érzékenyítés módszerét, akik akár szociálisan hátrányosabb helyzetűek, egyedi nevelési helyzetűek, de akár figyelem vagy viselkedési zavarral küzdenek.

A megszokottól merőben más, új módszerekkel dolgozó Jocó bácsi, az ország egyik legnépszerűbb történelemtanára, aki a COVID kezdete óta, majd másfél éve nem tartott előadást Budapesten, ezt most május 9-én pótolja, méghozzá az ELTE Tanító és Óvóképző Kar dísztermében, ahol leendő pedagógusok is meghallgathatják az Ő hitvallását, módszerét.

Balatoni József - Jocó bácsi

A Hogyan motiváljam a gyereket a tanulásra? című interaktív előadás szülőknek és oktatásban dolgozóknak egyaránt hoz majd meglepetéseket és akár azonnal használható módszereket. Jocó nagyon fontosnak tartja, hogy újra a valós térben szocializáljuk vissza a gyerekeket, megtanulják a kereteket, szabályokat, de legalább ugyanannyira a játékot is, amit az elmúlt másfél év mindannyiunktól elvett.

Jocó mesél majd a saját, kidolgozott pedagógiai módszeréről, akár néha meghökkentő feladatokról, eszközökről és arról, hogy miért tud közvetlen lenni a diákjaival a tisztelet elvesztése nélkül.

Az elismert tanárt Tibenszky Moni Lisa, újságíró, a Felelős Szülők Iskolája alapító-ügyvezetője kérdezi majd.

Tanulj szabadon, taníts szabadon

A beszélgetés után alkalom nyílik a Jocó bácsi módszertanát, motivációs ötleteit összefoglaló, Tanulj szabadon, taníts szabadon című könyvének megvásárlására, dedikáltatására is.

Hogyan motiváljam a gyereket a tanulásra?

A részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött itt: https://bit.ly/3rUlfqE

Időpont: 2022.05.09., hétfő, 18:00-20:00

Helyszín: ELTE Tanító és Óvóképző Kar Díszterme – 1126 Budapest, Kiss János altábornagy utca 40., II. emelet

Hogyan motiváljam a gyereket a tanulásra?

• alapító, ügyvezető

Tibenszky Moni Lisa

2 gyermek édesanyja, újságíró, marketing-kommunikációs szakember, sportmentáltréner, life coach, a Felelős Szülők Iskolája alapító ügyvezetője