Kütyük és az online világ

Generációk nőttek fel az Ablak-zsiráf képes gyermeklexikonon. Alig van iskolai könyvtár, aminek polcain ne találnánk meg ezt a könyvet.  Közben nagyot változott a világ körülöttünk. A gyerekek egyre több helyről egyre többféle információhoz jutnak, de az információk rendszerezésére, jelentésük széles körű megértésére alig van idő és alakalom. A Móra Ablak-zsiráf könyvei ebben, vagyis a világ jelenségeinek megértésében, rendszerezésében, a köztük lévő összefüggések felismerésében szeretnének a gyerekek segítségére lenni.

Az Ablak-zsiráf könyvek új kötete azokról a tárgyakról, jelenségekről, fogalmakról ad a gyerekeknek ismeretet, amelyek a maguk természetességével veszik körül őket, de amelyek működéséről, lényegéről, jelentéséről nincsenek, vagy csak felszínes, netán téves ismereteik vannak.

A kütyüket és az online világához tartozó eszközöket a gyerekek sokszor magabiztosabban használják, mint a legót, mégis keveset tudnak róluk. A kötet ezt a hiányt pótolja. A 3D-től a zoomig minden lényeges dolog megjelenik a kötetben – érthetően, szakszerűen.

A Kütyük és az online világ című gyermeklexikon mellett az azonos című foglalkoztatókönyv segíti a téma alaposabb, sőt, még kalandosabb és élvezetesebb feldolgozását.

6-9 éves korosztály számára ajánlott.