Legyen a zenéé a főszerep! – múzeumpedagógiai edukációs program

A Mozaik Múzeumtúra iskolai edukációs programjának harmadik állomásán, a Lisznyai utcai Általános Iskolában ezúttal a Kodály-emlékévet állítja fókuszba. A világhírű, háromszoros Kossuth-díjas magyar zeneszerző, zenetudós, zeneoktató, népzenekutató, Kodály Zoltán halálának 50. évfordulójáról emlékezünk meg idén.

A Mozaik Múzeumtúra népszerű iskolai programja április 10-én a budapesti Lisznyai utcai Általános Iskolába érkezik, mely keretében a kecskeméti Leskowsky Hangszergyűjtemény utazó bemutatójával kalandozhatnak a gyerekek a különleges hangszerek világában.  Ezen keresztül megismerhetik más népek kultúráját, a hangok fizikáját és természetesen a magyar népzene érdekesebb hangkeltő eszközeit is kacagtató, interaktív formában. Az iskolai programban a Magyar Természettudományi Múzeum népszerű jégkorszaki bemutatója, a Mamutvadászat, valamint az emberi test felépítését bemutató Dr. Csont, illetve egy korabeli jelmeztár is a gyerekek múzeumpedagógiai edukálását szolgálja majd. Da Vinci Learning TV csatorna jóvoltából a gyerekek játékos – tudományos filmvetítéseken is részt vehetnek majd.

Hangszergyűjtemény

Tudod, hogy melyik a legérdekesebb hangú hangszer, vagy azt, hogy melyik a legfélelmetesebb? Szerinted mivel üzentek egymásnak a pásztorok az SMS előtti időkben és mivel csalogatják az álomvilág szellemeit az ausztrálok? Az ország legnagyobb hangszermúzeuma, a kecskeméti Leskowsky Hangszergyűjtemény a legizgalmasabb instrumentumokat mutatja be.

Magyar Természettudományi Múzeum

A Magyar Természettudományi Múzeum helyszínein megismerkedhetsz a jégkorszakban élt ismert és kevésbé ismert állatokkal.  Megtudhatod találkozhatott-e egymással az ősember és a gyapjas mamut. Miben különbözik egymástól a Neandervölgyi és a modern ember?

Nálunk kipróbálhatod magad Dr. Csontként is. Felismered-e a csontváz részeit? Mi mindent árulnak el a régészeti feltárásokból származó csontok? Ismerd meg a nemre, sérülésekre, betegségekre utaló jeleket, nyomokat.

Irodalmi szalon – Arany Jánosról másképp

Toldi, Walesi bárdok és a Családi kör sorait mind ismerjük, de vajon játszottatok-e már képregény formájában ezzel? Írtatok-e a kapcsos könyvbe rímeket?

A legügyesebb csapat nyereménye egy osztály számára szóló meghívás egy rendkívüli iskolaszínházi előadásra, április 22-re, a Momentán Társulat és a Balatoni József, Jocó bácsi főszereplésével a K11 Művészeti és Kulturális Központba.

A Mozaik Múzeumtúra iskolai programja összesen 8 általános iskolába látogat el, hogy megismertesse a diákokkal azokat az interaktív foglalkozásokat, játékokat, amelyekhez hasonlók várják a látogatókat a múzeumokban.

Részletek az esemény Facebook-oldalán.