Az év védőnőjét keresik
Szeretnék bemutatni azt az áldozatos munkát, amelyet a védőnők – sokszor nehéz körülmények között – végeznek a lakosság egészségének megőrzése érdekében.
A Magyar Védőnők Egyesülete megalakulásának 20. évfordulója alkalmából, 2011-ben megalapította az Év Védőnője Díjat.
A védőnői munka nem látványos, hisz mindig egy-egy személyre, családra irányul. A beérkezett történetek, jelölések alapján szeretnénk bemutatni azt az áldozatos munkát, amelyet a védőnők – sokszor nehéz körülmények között – végeznek a lakosság egészségének megőrzése érdekében.
A díj odaítélésével évről-évre azokat a védőnőket kívánjuk elismerni, akik munkáját a családok, kollégák, munkáltatók, szakfelügyelet egyaránt megbecsülik.
Az Év Védőnője Díj kategóriái:
– Kistelepülés
– Kisváros
– Nagyváros
– Vezető védőnő
– Védőnői tanácsadói közösség
A jelöléseket a www.mave.hu portálon várják a családoktól, szülőktől, diákoktól, társszakmák képviselőitől, kollégáktól, munkáltatóktól, azaz bárkitől, aki saját tapasztalatát megosztva, saját történetét elmesélve mutatja meg a védőnő kolléganők mindennapi tevékenységét.
Az elismerésről
A védőnők számára a szakmai elismerés mellett az is igen fontos, hogy a családok elégedettek legyenek, érezzék, hogy a védőnők értük dolgoznak.
A beérkezett történetekkel szeretnék bemutatni, mit tehet a védőnő a „szürke hétköznapokban”!
A védőnők 103 éve nyújtanak segítséget a legfontosabb életszakaszokban: a gyermekvárás alatt, az újszülött fogadásakor, a családi élet kialakításánál, támogatják a családokat a gyerekek óvodába, iskolába menetelénél. Jelen vannak mind az alap-, mind a szakellátásban. A területi védőnők a várandósok és gyereket nevelők körében, az iskolavédőnők az oktatási intézményekben végzik munkájukat.
A kórházi védőnők jellemzően a szülészeteken, újszülött osztályokon dolgoznak, és a várandós, gyermekágyas anyák ellátásában, a szoptatás segítésében, az anya és újszülöttje hazabocsátásának előkészítésében, az egészségnevelésben vesznek részt.
Az ÁNTSZ szervezetében működő Családvédelmi Szolgálat munkatársai védőnői képesítéssel rendelkező szakemberek. Feladatuk többek között az oktatási intézményen kívüli családtervezési ismeretek terjesztése, a nehéz helyzetben lévő várandós anyák segítése, támogatása, illetve a terhességmegszakítás előtti és utáni tanácsadás.
A működést szakmai felügyeletet ellátó vezető védőnők segítik.
A 2018. év ÉV VÉDŐNŐJE jelölés támogatója a SUDOCREM
A díjat a Védőnők napján adják át 2018. június 13-án. A szolgálat ünnepi rendezvénye lehetőséget ad arra, hogy a szakmában élen járó védőnőket miniszteri elismerésben részesítsük, valamint, hogy az 50, 60, 65, 70, 75 éve végzettek részére átadhassuk, a minisztérium által biztosított jubileumi díszokleveleket.