Élménypedagógiai oktatókat és önkénteseket keres a Bárka Tábor 2022-es nyári turnusaira, ahol hátrányos helyzetű gyerekeknek szereznek életreszóló élményeket
Élményt adni. Játszani. Fejleszteni. Törődni. Bátorítani. Nevetni. Közösséget építeni. A gyermekeket és fiatalokat egyéni és szociális kompetenciáik fejlesztése révén erősíteni a hátrányos helyzet okozta negatív következményeik leküzdésében, és a konstruktív megküzdés irányába segíteni őket. A Bárka Táborban évente több mint 1500 gyermek táborozik ingyen. Köztük olyan gyermekek is, akik a szegénység, megkülönböztetés, bántalmazás, vagy egyéb krízishelyzet miatt jelentős hátrányt szenvednek mindennapjaikban. A Bárka Tábor szervezői hisznek abban, hogy ha egy gyermek megkapja a megfelelő figyelmet, támogatást és bátorítást, visszanyerheti az önmagába és a felnőttekbe vetett bizalmát. Ez a tábor nem a nehézségekről, a kudarcokról, a lemondásról szól, sokkal inkább arról, hogy a világ lehet biztonságos és kiszámítható, hogy minden gyermek értékes és szerethető. Ehhez csatlakozhatsz most Te is! A Bárka Tábor 9 nyári turnusába keresnek élménypedagógiai oktatókat (kapitányok, kormányosok), önkénteseket (fedélzetmesterek), halászokat és egészségőröket. Jelentkezni március 6-ig lehet az alábbi oldalon.
Szeretnél nyomot hagyni a világban? Szeretnél álmokat valóra váltani? Szeretnél egy elhivatott közösségbe tartozni? Szeretnél a Bárka Tábor segítője lenni?
A BÁRKA TÁBOR FELHÍVÁSA
A Magyarországi Református Egyház felkérésnek köszönhetően 2018 és 2022 között részt veszünk az EFOP-1.2.12-17-2017-00005 számú projektben, amely a református oktatási intézményekben, tanodákban, gyermekvédelmi gondoskodásban és nevelőszülői hálózatban élő és nevelkedő gyermekeket és kamaszokat célozza. Idén is nagy lendülettel és immár sok tapasztalattal felvértezve indulunk neki a szervezésnek.
A fő cél, a résztvevők esélyeinek növelése, a gyermekek és fiatalok képességeinek kibontakoztatása, egészséges életmódjuk kialakítása és a társadalmi együttműködés erősítése élménypedagógiai programok megvalósításával. Ehhez a helyszínt a Balatonfenyvesi Református Gyermek- és Ifjúsági Üdülő és a SDG Családi Hotel és Konferencia Központ nyújtja. A turnusokban évente több mint 1500 fő, 1-11. évfolyamos gyerek és kamasz tölti szünidejét. Sokan az ország legelmaradottabb térségeiből, gyakran hátrányos helyzetű társadalmi rétegekből érkeznek.
Ennek a felemelő küldetésnek a lebonyolítására keresünk elhivatott közreműködőket, akiket vonz ez a lehetőség, szeretnek játszani és kifogyhatatlan energiákkal rendelkeznek! Keresünk több, mint 150 fő, élménypedagógiai és gyerektáboroztatási tapasztalattal rendelkező jelentkezőt, akik vagy élménypedagógiai gyerekfoglalkozás-vezetőként (kapitány), szabadidőszervező animátorként (kormányos), vagy a gyerekek alapvető fizikai és lelki szükségleteik ellátásában, a biztonságos, nyugodt és szeretetteljes légkör kialakításában önkéntesként (fedélzetmester) vennének részt a táborokban.
Ugyanúgy 150 fő önkéntes jelentkezését is várjuk táborainkba, akik szívesen segítenek a tábor napi életének szervezésében, a táborozók tábori napjainak lebonyolításában ébresztőtől a takarodóig, az alapvető fizikai és lelki szükségletek ellátásában, a biztonságos, nyugodt és szeretetteljes légkör kialakításában.
Azok jelentkezését várjuk végzettségtől, foglalkozástól és lakóhelytől függetlenül, akik már betöltötték 16. életévüket, és gyermekfoglalkozásokhoz kapcsolódó tapasztalattal rendelkeznek, jártasak gyermektáborozásban, gyermekek felelősségteljes ellátásában és biztonságos felügyeletében, késztetést éreznek gyermekprogramokba való bekapcsolódásra, kézműves foglalkozások vezetésére, játéktanításra, mesélésre, és részt tudnak venni a kötelező 3 napos tábori felkészítőn 2022. május 6-7-8. között péntek délutántól vasárnap délutánig.
Az önkéntesség erejéről
A táborban önkénteseink mintaként szolgálnak a gyermekek és fiatalok számára, akik kultúraazonos módon, hitelesen képesek átadni tudásukat, tapasztalatukat, nagyon sok gyermeknek és fiatalnak mutatva példát emberségből, bátorságból, elkötelezettségből és társadalmi felelősségvállalásból. A táborban gyermekfelügyeletet ellátó önkéntesek között több olyan fiatallal találkozunk, akik állami gondoskodásban nőttek fel, családból kiemelve, távol vér szerinti szüleiktől. Ezek a fiatalok saját példájukat megmutatva sorstárs modellként állnak a hasonló helyzetű gyermekek előtt. Így a rájuk bízott gyermekek olyan fiataloktól kaphatnak segítséget, akinek hasonló életútjuk, saját megélt tapasztalatuk van a gyermekvédelmi szakellátásról és a traumák feldolgozásról. Éppen ez a saját megélt és feldolgozott tapasztalataik által felépített empátia és tudás lesz az, ami által a hátrányos helyzet okozta negatív következmények leküzdésében erősíteni tudják a rájuk bízott gyermekeket, fiatalokat, a konstruktív megküzdés irányába segítve őket. Motiválni és reményt adni arra, hogy az élet számukra is valódi lehetőség.
Egy önkéntesünk visszajelzése: „Ha semmi mást nem tettem a nyáron, mint mosolyt csaltam 200 gyermek arcára, akkor már hasznos volt a nyaram, és az egész évem.”
Már négy év lezajlott a Bárka Tábor életében! Hatalmas élmény volt táborozóknak és táboroztatóknak egyaránt. Nehéz szavakba önteni, hogy mi mindent jelent a Bárka Tábor, de azért megpróbálták. Az alább található videós anyagokban bepillantást nyerhettek abba a csodába, amit nyaranta átélnek a szervezők és a résztvevők a Bárka Táborban.
A Lét-Ige című műsorban Nagy Krisztina és Kovács Nikoletta beszél a Bárkáról.
Mit mond egy élménypedagógus a Bárkáról? Hogyan látja, miként éli meg? Kiderül a videóból!
További videók a Bárka Tábor elmúlt éveiről ITT.