6 szuperhasznos hack újdonsült szülőknek

Az élet egy újszülöttel igazi kihívás, ezért a Babaszoba összegyűjtött 6 hasznos trükköt, amivel kicsit könnyebbé teheted ezt az időszakot – magadnak és a babának is!

1. Olajat a popsira!

Kend be egy kis kókusz- vagy mandulaolajjal a baba popsiját, hogy egyszerűbben eltávolíthasd a magzatszurkot (baba első pár napig tartó széklete). Az olaj kicsit hidratáltabbá, csúszósabbá teszi a csecsemő bőrét, így jelentősen megkönnyíti a folyamatot. Máskülönben készülj, hogy estig ott fogsz állni a pelenkázó mellett.

2. Dupla pelus

Pelenkázás előtt készítsd rögtön oda a tiszta pelust a koszos alá. Csomagold ki a babát, a használt pelussal töröld le a popsijáról a termés nagyját, majd nedves törlőkendővel törölgesd tisztára. Mikor bezárod a kakis pelenkát, máris ott lesz alatt a tiszta, amivel időt spórolhatsz, nem beszélve arról, hogy ha fiad van, akár egy ingyen “zuhanyt” is időben kivédhetsz vele.

3. Bringázásra fel!

Ha hasfájós, gázosodásra hajlamos a babád, rendszeresen végezheted vele a bringa-gyakorlatot. Fektesd a hátára, fog meg a két kezeddel a lábacskáit, és végezz bicikliző mozdulatokat egyszer egyik, majd másik irányba. Fontos, hogy ezt ne közvetlenül etetést követően csináld, teljen el minimum egy óra a szopi után!
Még több tipp és a teljes írás a Babaszoba oldalán olvasható.