9 ok, amiért a kisbabák folyton zsörtölődő, ideges kisembereknek tűnhetnek

9 ok, amiért a kisbabák folyton zsörtölődő, ideges kisembereknek tűnhetnek

Belegondoltál már, egy tipegős szemszögéből milyen is a felnőttek világa; sőt, az egész, őket körülvevő közeg? Hangos, érthetetlen lárma és ’halandzsa’ mindenütt, gyors, értelmezhetetlen reakciók, állandó cselekvés és folyton változó környezet. Csodálkozol hát, hogy sokszor ingerült, bömbölő masinaként reagálnak minderre? A kisbabák gondolatait a Babanet írta meg.

(Egy baba gondolataiból idézve…)

„Nem beszélve arról, hogy se a mami, se a papi nem érti, hogy mit szeretnék, pedig világosan és érthetően a tudtukra adtam, hogy NEM, nem a piros, hanem a kék bögréből kérek inni… és NEM, nem vizet, hanem narancs juice-t. A szendvicsemen nincs elég vaj és ezt a sárgarépa pürés bébipépet már múlt héten is untam. Miért nem értik meg, hogy melegem van ebben a vastag pulcsiban, vagy, hogy éppen arra van szükségem, hogy mindketten velem foglalkozzanak?!”

… Hát igen, borzasztó nehéz egy ilyen kis diktátor élete!! Csak szökőévente érti meg a környezete, hogy mit szeretne valójában és bizony akkor sem minden úgy történik, ahogy ő akarja. Nem csoda hát, ha gyakran hisztiznek, kiborulnak.

Csak pár ok a hosszú listából

  1. Gyakran megbotlanak és elesnek. Megszámoltad már, hogy egy nap hányszor perecel el szemed fénye? Attól függően, éppen hány hónapos és a mozgástanulás mely fázisában van épp, akár több tucatszor is bizonytalanná válhat a koordinációja, aminek a vége gyakran egy nagy huppanás. Persze nem adhatja fel, fel kell állni és tovább próbálkozni, ahhoz, hogy a kiszemelt célállomást elérje. Gondolj csak bele, mennyi erő és kitartás kell ehhez?! Te már a felénél kiborultál volna és hisztirohamban törtél volna ki!
  2. Anyára mindig várni kell: sosem csinálja azonnal, amit akarok, nem tudunk azonnal elindulni, hosszú percekig készülődik és a kaja sincs kész azonnal, ahogy az éhség miatt bömbölésbe kezdek.
  3. Már vagy egy órája tele a pelus, és mégsem cseréli ki senki!
  4. Senki nem érti, amit mondani akarnak, a saját nyelvükön.

Folytatása a Babanet oldalán.

Felelős Szülők Iskolája
  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.