A tetű ügy – Nem szégyen segítséget kérni

Fekete fésű.

A tetű ügy – Nem szégyen segítséget kérni

A bölcsődében is, mint minden más gyermekközösségben, megjelenhet a (fej)tetű.

A gyermek vakarózhat, a tetű bárhová lerakhatja serkéit, különösen kedveli a tarkótájat és a fül mögötti részt – emlékeztet a Bölcsődeélet cikke.

Szomorú fiú áll a borzas hajával.Mit kell tenned, ha felfedezed gyermeked hajában az élősködőt?

• Le kell kezelni tetűirtó szerrel. A gyógyszertárakban lehet kapni tetűirtó sampont és olajat is.
    Bár a tetűirtó szerekre az van írva, hogy a serkéket is elpusztítják, ebben nem lehetünk teljesen biztosak és a serkék maguktól nem fogják elhagyni a hajszálat, tehát hajszálanként átvizsgálva kell megkeresni a serkéket és körömmel lehúzogatni vagy azt a hajszálat levágni. Amíg átvizsgáljuk a hajat, a serkés hajszálakat tegyük ecetes vízbe, ha végeztünk húzzuk le a wc-n.
  • Használj megelőző tetűriasztó szert. Lehet kapni sampont vagy spray változatban.
  • Minden mosható dolgot (ágyneműt, ruhákat, sapkát, sálat, hajgumit, stb.) moss ki legalább 60 fokon, ezen a hőmérsékleten mind a tetű, mind a serke elpusztul. A fésűt is mosd át.
  • Porszívózz ki alaposan, mert elég egy lehullott hajszálon kikelő serke és kezdhetsz mindent elölről. Majd a porzsákot ürítsd ki, a moshatót mosd át.
  • 7 nap múlva ismételd meg a kezelést, hogy biztos lehess a tetűmentességben.

A bölcsődében szólj a nevelőknek

Ez nem szégyen, bármely társadalmi rétegnél előfordulhat. Ebben az esetben átvizsgálják az egész csoportot, hogy elejét vegyék annak, hogy minden gyerek eltetvesedjen.

A teljes cikket a bolcsodeelet.hu-n tudod elolvasni.