Az anyai szívnek fontos mérföldkövek

szülők puszilják a kislányukat

Az anyai szívnek fontos mérföldkövek

Vannak olyan mérföldkövek a kisgyerekek életében, amelyek nem a tankönyvekben elvárt nagy lépések, mint az átfordulás, mászás, járás és a többi, viszont az anyai szívnek mégis könnyfakasztó események.

Az anyai szív legmelengetőbb apróságait a babaszoba.hu szedte csokorba.

Az első mondatok anyai gyönyörűségre

Habár a szakemberek számon tartják, hogy bizonyos életkorban körülbelül hány szavas szókinccsel kell rendelkeznie a piciknek, egy anya számára nemcsak az első szavak különlegesek, hanem amikor először mondatot formál a gyermek, akár csak két rövidke szóval is.

A testvéri szeretet első megnyilvánulásai

A testvéri kapcsolat rendkívül fontos. A testvér olyan személy, akire egész életében számíthat az ember. Mivel szülőként éppen erre a mély összetartozásra akarjuk nevelni őket, óriási öröm, amikor először azt látja egy anya, hogy mennyire szeretik, segítik egymást a gyerekei.

Az első séta babakocsi nélkül

Az elején minden édesanya élvezi, hogy órákon át babakocsiban tologathatja, ringathatja a kisbabáját. Aztán idővel elkezdenek totyogni, majd járni, és már rövidebb útra – akár csak a szomszédba, vendégségbe – szívesen mennek önállóan, a saját lábukon. Sokan ekkor érzik először, hogy a kisbabájukból kisgyermek lett. Megható pillanat, igaz?

Az első dühroham

Az első igazi hiszti sem a legtündéribb mérföldkő, de valahogy ez is arra figyelmezteti az anyákat, hogy gyermekük egyre nő és önállósodik – azaz rohan az idő. A csemeték egyre inkább saját egyéniségük, és saját igényeik szerint akarják intézni apró-cseprő dolgaikat, ezért nem tudnak, és nem is fognak minden esetben úgy cselekedni, ahogy azt a szülők akarják.

A kreativitás első megmutatkozása

Manapság különösen sok játéka van a gyerekeknek, pedig jóval izgalmasabb, amikor ők maguk teremtik meg a játékot. Például, amikor kitalálják, hogy kartondobozból lehet házat alkotni, és ajtót vágnak ki hozzá, ablakot rajzolnak rá, de még esetleg be is rendezik a maguk módján. A gyermeki kreativitást figyelni igazi öröm egy anyának.

Az első igazi puszi

Ezt a pontot valószínűleg nem kell sokáig magyarázni… Amikor a picik már nemcsak odarakják a szájukat az arcodhoz, hanem igazi puszit is nyomnak rá, az maga a csoda, amitől minden szülői szív megolvad.

A teljes cikkért kattints a Babaszoba oldalára!