Életmentő trükk a mentőstől: ragassz egy cetlit a gyerekülésre!

gyerekülés helyes behelyezése, baba

Életmentő trükk a mentőstől: ragassz egy cetlit a gyerekülésre!

A rohammentős tapasztalatból beszél, amikor arra kéri a szülőket, hogy a gyerekülésre ragasszanak fel egy cetlit, ami egy esetleges baleset során életeket menthet.

„Túl gyakran találkozunk azzal az esettel, amikor egy roncsban kisgyereket találunk, aki túl fiatal ahhoz, hogy bármilyen információval tudjon szolgálni, viszont a szülei eszméletlenek.” – mondja Facebook oldalán az orvos.

Emiatt a lapra, amit a gyerekülés mögé ragasztunk, írjuk fel a legfontosabb információkat a gyermekről! Ebbe beletartozik a neve, szülei neve, születés éve, de az is, hogy tud-e már beszélni, vagy sem.

Talán a legfontosabb az egészségi állapotára vonatkozó adatok, és hogy szed-e valamilyen gyógyszert, van-e valamilyen betegsége. Praktikus lehet feltüntetni a vércsoportját is.

Ezek azok az információk, amikre a mentősöknek szüksége szokott lenni, de értelemszerűen a kisbabától nem fogják megtudni – írta a practicalparenting alapján a Blikk.