Karácsonyi gyerekszáj

ajándékdobozok mellett gyerek

Karácsonyi gyerekszáj

Imádni való, aranyos, megható, vicces idézetek a szeretet ünnepéről – gyerekektől.

A csaladinet.hu gyűjtéséből válogattunk.

1. “Nem kell nekem karácsonyfa, csak sok minden legyen alatta.” – Gergőke (4)
  2. “Nálunk tavaly karácsonykor beszakadt a tető. Anya szerint ráesett a Télapó, apa viszont azt mondta, a Jóska bácsi szarul csinálta meg a gerendázást.” – Bálint (7)
  3. “Tavaly kigyulladt a karácsonyfa, ami ráesett a nagy tévére és az is kigyulladt. A papa kidobta őket az ablakon és ráestek a kocsinkra. Én azóta nem szeretem a karácsonyt…” – Csabi (7)
  4. “Azt írtam a Jézuskának, hogy hozzon nekem tablettát. Tudod, azt a simogatósat, amin vannak játékok.” – Évike (7)
  5. „Nekem a karácsony az apró kis elkészült ajándékokat jelenti, amiket már hetekkel azelőtt kitalálok, tervezgetek, és amíg elkészülnek, sok-sok odafigyelés és szeretet szorul beléjük.” – Bori (7)
  6. “Ilyenkor átjön a nagyi és vigyáz rám, hogy hagyjam anyát főzni, meg a papát csúnyán beszélni.” – Gáborka (4)
  7. „Mikor jön a karácsony, ahelyett, hogy Jézus születésnapjára gondolnának, a világon mindenki más azzal van elfoglalva, hogy mit egyen, mit igyon, és mivel durrogasson.” – Lili (8)
  8. “A három napkeleti bölcs Jézusnak aranyat, mirhát és tömjént vitt, és ezüstöt, azt hiszem, de szerintem jobban örült volna egy birkózós játéknak.”
  9. ” Nem vagyok igazán keresztény, de hiszek az egyszarvúakban.”
  10. “Tavaly kórházban voltam, mert megettem a szaloncukrot. Nem sokat, csak kettőt… De be voltak csomagolva.” – Dominik (6)
  11. “Nem szeretem a karácsonyt, mert átjönnek a Pali nagypapáék és neki nagyon büdös a szája.” – Anna (4)
  12. “Én kértem egy másik kistestvért a fa alá, mert a Hannát már unom egy kicsit.” – Bence (4)
  13. “Azt kértem a Jézuskától, hogy ne sírjon annyit a kisöcsém, mert nagyon mérges vagyok, amikor bőg és még nem olyan nagy, hogy megverhessem.” – Kevin (5)
  14. “Nekünk már megvan a karácsonyfánk, amit majd anyuval együtt díszítünk föl. Én nem írtam kívánságlistát, a Jézuska mindig tudja, mit szeretnék.”

A teljes lista elolvasható a csaladinet.hu oldalon.