Intelligencia teszt 4 évesnél idősebbeknek

A teszt elvégzéséhez szükséged lesz 4 db egyforma (Brio, Tesco) favonat  íves sínére. Rakd össze a 4 egyforma darabot, hogy félkörívet alkosson. Mondd a gyereknek, hogy próbáljon sokféle formájú utat kirakni. Bármelyik síndarab helyzetét megváltoztathatja, egyszerre akár többet is.
(Talán matekóránk kombinatorika feladatai jutnak eszünkbe. Nem baj, a teszt valóban a logikai képességet méri elsősorban.)

Ha így első hallásra a gyerek nem érti a feladatot, nyugodtan mutasd meg neki, hogy az egyik sínt megfordítva már egy teljesen más formájú utat tud létrehozni. Számold össze, hányféle variációt tud létrehozni. Minél többet, annál jobb.
Ha a gyerkőc nem érti a feladatot, sok segítség nyomán sem tudja megoldani, ne csüggedj, valószínű, nem reál beállítottságú. Nyugodtan megmutathatod neki, milyen változatokat tudott volna létrehozni. Ezzel elősegítheted logikai gondolkodásmódjának fejlődését. Ha nem ez, élete kedvenc feladata, nem baj, attól még szuper gyerek lesz belőle, esetleg később ne add be reáltagozatos iskolába.

Írta: Héjja Edit, pszichopedagógus

• alapító, ügyvezető

Tibenszky Moni Lisa

2 gyermek édesanyja, újságíró, marketing-kommunikációs szakember, sportmentáltréner, life coach, a Felelős Szülők Iskolája alapító ügyvezetője