Mit tehetünk a nyári fülfájás ellen?

gyerekek gumival játszanak

Mit tehetünk a nyári fülfájás ellen?

Gyakran előfordul, hogy egy egész napos fürdőzés után este a gyermekek a fülüket fájlalják. A fájdalom megelőzhető és gyorsan kezelhető is – mondta Dr. Gerlinger Imre, a Duna Medical Center fül-orr-gégésze.

Mitől gyullad be a fül?

A hallójáratunk egy körülbelül 2,5-3 cm hosszú cső, amelynek a dobhártya előtti része kitágul, és itt sajnos a víz könnyen megreked. A víz feláztatja az említett részt, és a párás, sötét környezetben könnyen elszaporodnak a gombák. Ezután jön a viszketés, és a fül piszkálása, amely általában csak árt a fülnek, hiszen ilyenkor könnyen felsérthetjük a hallójáratunkat, amely ennek következtében begyullad – írta a csalad.hu.

A fülgyulladás első tünete a fájdalom, váladék is jöhet a hallójáratból, de előfordulhat hallászavar is.

Mit tegyünk, és mit ne tegyünk?

• Ügyelni kell arra, hogy ne kerüljön víz a hallójáratba.

• Ne piszkáljuk fülpiszkálóval!

• Mindig alaposan töröljük meg a fülünket fürdőzés után!

• Használjunk füldugót, különösen ha tudjuk, hogy érzékeny a fülünk!

• Vigyünk magunkkal bóralkoholos cseppet, ami kiszárítja a fület, és recept nélkül is kapható!

• Vegyünk fel fürdősapkát!

• Ha a panaszok nem szűnnek, forduljunk orvoshoz!

Mire figyeljünk még oda vízparton?

A strandon nem csak a fülbe ment víz okozhat problémát, hanem a különböző allergiák is okozhatnak panaszokat. Okozhatja a tüneteket rovarcsípés, a levegőben keringő pollenek, vagy nyár végén a parlagfű is. Ezért fontos, hogy aki vízpartra, vagy a szabadba megy, és tudja magáról, hogy érzékeny valamire, vigyen magával antihisztamint (allergia ellen) és szteroid ampullát. A túl gyakori vagy túl hosszú ideig tartó orrcsepp-használatot azonban kerüljük, mert csak rontunk az orrdugulásos panaszainkon.