12 apró dolog, hogy a gyermek minden nap érezze, szeretik

kisbaba simogatja az anyukáját

12 apró dolog, hogy a gyermek minden nap érezze, szeretik

Emlékszel arra, hogy a gyerekkorodban mitől érezted úgy, hogy szeretnek a szüleid? Gondold át. És most, hogy te is szülő lettél, te megteszel-e mindent azért, hogy a gyerekeid úgy érezzék szeretitek őket?

Talán emlékszel arra, hogy hosszabb időt tölthettél-e a szüleiddel, amikor elmentetek nyaralni, hogy segítettek-e a házi feladatodban, vagy csak leültetek néhány fontos titkot megbeszélni. (Ha nem így volt, akkor viszont pontosan megfogalmazódott benned, hogy te ezektől érezted volna a szeretet.)

Íme 12 módszer a babanet.hu oldalról, amivel éreztethetitek velük, hogy mennyire fontosak számotokra.

1. Ha hazaértél kapcsold ki a telefonod

Amikor hazaérsz, vagy a gyerekek hazaérnek az óvodából, iskolából kapcsold ki a telefonod, és add nekik a teljes figyelmedet, legalábbis az első egy-két órában. A gyerekek szeretik ezt, mert akkor tudják, hogy nem zavarja meg semmi, azt az időt, és nyugodtan beszélgethettek a velük ott történtekről. Például a svéd kormány felmérést végeztetett a gyerekek körében, és 33%-uk  arra panaszkodott, hogy szüleik hazaérkezésükkor mindig mobiloznak.

2. Étkezéskor kapcsoljátok ki a tévét, tabletet és minden más kütyüt

Kutatások is bizonyították, hogy a közös étkezések is mennyire fontosak. Hétköznapokon a reggeli és a vacsora alkalmával együtt lehettek, és élvezhetitek egymás társaságát. A mindennapi szertartások, a családi egység megtapasztalása kiegyensúlyozottabbá teszi a gyerekeket.

3. A lefekvés értékes pillanatait sem szabad kihagyni

Főleg a kisebb gyerekek esetében, amikor mindig egy csodálatos kincs az a pillanat, amikor a mesét hallgatva boldogan álomba tudnak szenderülni. Ez rendkívül nyugtatólag hat rájuk, és fantasztikus kötődés alakul ki szülő és gyerek között. Az extra bónusz,hogy a mese hallgatása segít a gyermek agyának fejlődésében is.

4. Az ölelés fontossága

Számtalan tanulmány bizonyítja, hogy azok a gyerekek, akik szeretetteljes, meleg családi fészekben nőnek fel, sokkal kevésbé lesznek agresszívak, antiszociálisak. Ha a gyermek nem csak tudja, hanem érzi is a szeretet, sokkal nagyobb lesz az önbecsülése. De természetesen itt sem szabad túlzásokba esni. De ha legalább az elváláskor, találkozások alkalmával megöleled, megpuszilod gyermeked már sokat tettél a szeretet kimutatásában.

5. Tölts minél több minőségi időt gyermekeddel

Csodálatos, ha a szülő vagy mind két szülő minőségi időt tölt el a gyerekekkel. De mit is jelent a minőségi idő? Amikor adod magad teljes szívből, a teljes valódat, amikor csak a gyerekkel egymásra tudtok figyelni, és tartalmasan töltik el ezeket az órákat. Lehet ez fejlesztőjáték, közös sportolás, főzés, közös házimunka végzése. Nincs ennél jobb módja annak, hogy kimutasd, hogy igazán szereted őt/őket.

6. Fegyelmezzétek szeretettel őket

Még mindig vannak olyan szülők, akik úgy vélik, hogy a verés a leghatékonyabb, és legidőtakarékosabb módja a gyerek fegyelmezésének. Ezek a gyerekek megtanulják, hogy az erőszak hatásos módszer a nézeteltérések, konfliktusok kezelésére. Próbáld türelemmel és szeretettel kezelni a gondot. Főleg mutass példát azzal, hogy ilyen helyzetekben nyugodt maradsz, a saját önfegyelmed gyakorlása is remek példamutatás is felé.

A további hat pont a babanet.hu cikkében olvasható, ide kattintva!

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.