3 év alatt 1300 kutyának segített egy 7 éves kisfiú

kisfiú menhelyi kutyusokat etet

3 év alatt 1300 kutyának segített egy 7 éves kisfiú

Roman McConn különleges kisfiú, aki egy nemes életcélt tűzött ki maga elé: a lehető legtöbb kóbor kutyát meg akarja menteni. A hét éves fiú mindent megtesz célja elérése érdekében és már most több, mint 1300 kutyusnak segített új otthont találni.

Ezért is kapta meg Roman a 2018-as az “Év Gyermeke” díjat. “Azoknak a kutyáknak, akikkel összetalálkozok, mindennél nagyobb szükségük van a segítségre.” – mesélte a hét éves kisfiú a CNN amerikai hírcsatornának.

Már négy évesen kutyákat mentett

Igaz még most is nagyon fiatal, de már 4 éves korában is imádta a kutyákat és már ekkor is segített rajtuk. A texasi fiú ekkor indította el a saját kutyamentő programját, melyben a szülei nagy segítséget nyújtanak neki.

Roman a díjátadáson mesélt a programjáról és azt is elmondta, hogy már három éves kora óta küzd a rászoruló kutyák életének jobbá tételéért. “Emlékszem, a negyedik születésnapomra a szüleim pénzt akartak adni, de mondtam, hogy inkább adományozzuk azt oda a menhelyeknek.” – mesélte a fiú.

“Szeretném, ha minél többen követnék a példámat, hiszen egyedül képtelen vagyok megmenteni az összes gazdira váró kutyust” – mondta.

A fiú és családja által alapított állatvédő szervezet a Project Freedom Ride nevet kapta és Texas államában működik. Olyan kutyákat igyekeznek megmeteni, akikre az ő beavatkozásuk nélkül altatás várna –  már több mint 1300 kutyának találtak szerető gazdát.

 

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.