30. Művészetek Völgye a család minden tagjának

Művészetek Völgye

30. Művészetek Völgye a család minden tagjának

A Művészetek Völgye volt az ország első összművészeti fesztiválja, mára pedig a legnagyobbá nőtte ki magát. A Völgyben negyven programhelyszín van színházzal, irodalommal, koncertekkel, újcirkusszal, kiállításokkal. A Balaton-felvidék három települése adja az alapokat, Kapolcs, Taliándörögd és Vigántpetend. A helyi lakosok motorjai és mozgatórugói az eseményeknek, a természet csodás díszlet és az épületek, intézmények is átalakulnak a fesztivál ideje alatt. Koncerthelyszín lesz az óvoda udvarból, galéria a tűzoltószertárból és a buszmegállóból, színház a közösségi házból, hangversenyterem a templomokból. Minden helyszínen más hangulat és program várja a Völgylakókat, felfedezni mindezt igazi kincskeresés. Saját udvart vezet többek között Harcsa Veronika, a Kaláka és Lackfi János, a Momentán Társulat és a hazai kulturális élet szinte minden tagja fellép hol kisebb, hol nagyobb színpadokon, hol spontán a tábortűz mellett.

 

Mindenkinek van egy Völgyélménye!

A fesztivál titka a sokszínűség, a közvetlen hangulat, a gyönyörű környezet  és a művészetek erős és mégis természetes jelenléte. A Völgy összeköti a generációkat, a művészeti ágakat, a várost a vidékkel, a profikat a kezdőkkel, a művészeket a közönséggel, a hagyományokat a legújabb fejlesztésekkel. A Völgylakók nem csak előadásokat, koncerteket láthatnak, hanem megismerhetik a kedvenc hazai művészeik lelkét és emberi arcát, hisz itt tíz napon át ők is együtt élnek a helyiekkel, együtt pezsegnek a látogatókkal. A Völgyben picit megáll az idő, külön világ teremtődik, ahol a művészet és az emberi kapcsolatok kerülnek főszerepbe, ahol ki lehet szakadni a hétköznapokból, egy óriás közösség részévé válni, megérezni a szabadság adta lehetőségeket és a művészetek erejét. Körül-belül kétszázezer látogató érkezik évről évre, és a nagy szám ellenére mindenki egy meghitt közösségi élménnyel feltöltve térhet haza.

 

Művészetek Völgye

 

Családi kikapcsolódás a Kaláka Versudvarban

Az egyik kedvenc családi helyszínünk a Völgyben a Kaláka Versudvar, ahol a fesztivál tíz napja alatt a házigazdák, azaz a Kaláka tagjai és Lackfi János is végig jelen vannak. A napokat babaprogrammal indítják Cseke Attila és Cseke-Marosi Eszter vezetésével, délelőtt gyerekkoncerttel, előadással várják a kicsiket. Fellép náluk az Eszter-lánc mesezenekar, Varró Dániel Radványi Balázzsal és természetesen a Kaláka gyerekdalait is meghallgathatjuk. Boka Gábor a János Vitézt, Danny Bain Kodzsugukila, a boszorkány történetét viszi színpadra. Gryllus Vilmos biciklizni is elviszi a gyerekeket és nem csak dalainak segítségével, hanem valóban egy kis bringakört mennek a látogatókkal Kapolcs körül.

 

Művészetek Völgye

 

A Kaláka Versudvarban minden nap közösen faraghatunk rímeket Lackfi Jánossal a Versműhelyben, délután pedig János meghívott vendégeivel és Zenés Versimpróval vár minket. Minden generáció örömére több Kaláka koncert is lesz a 10 nap alatt, délutánonként előadások, esténként koncertek, költészet és zene töltik meg az udvart. Sötétedés után a Kecskemétfilm rajzfilmjeiből vetítenek nekünk. Utolsó nap ökumenikus istentisztelettel készülnek a Művészetek Völgye fellépőinek közreműködésével.

 

Művészetek Völgye

 

Az udvar vendégei: Keleti István Művészeti Iskola, Szabó T. Anna, Burns Katalin, J.Kovács Judit, Eszter-lánc mesezenekar, Szalóki Ági, Beck Zoltán, Lakner Tamás, Fenyvesi Béla, Rozs Tamás, Sabbathsong Klezmer Band, Békés Márta, Sebő-együttes, Varró Dániel, Wolf Kati, Misztrál, Cseke Attila, Cseke-Marosi Eszter, Boka Gábor, Szirtes Edina Mókus, Laár András, Somló Banda, Bíró Eszter és zenekara, Hegedűs D. Géza tanítványai, Kiss Judit Ágnes, Vörösfenyő, Danny Bain, Orbán Borbála, Miquéu Montanaro, Pánczél Kristóf, Szlukovényi Katalin, Makám, Benedek Krisztina, Joób Emese, Huzella Péter, Mácsai Pál, Molnár Krisztina Rita, Csörsz Rumen István, Harcsa Veronika, Szabó Balázs, Vecsei H. Miklós, Jenei Gyula, Joós Tamás, Kollár-Klemencz László, Grecsó Krisztián, Finy Petra, Váray László

Részletes program: www.muveszetekvolgye.hu

 

 

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.