9 jel, hogy jó apa lesz a párodból

9 jel, hogy jó apa lesz a párodból

Nem könnyű feladat jól betölteni a szülői szerepet, ezért teljesen normális, ha néha felteszed magadnak a kérdést: vajon jó apa lesz belőle?

Persze ezt előre úgysem lehet tudni, csupán az idő múlásával derül ki, tényleg jó édesapja lett-e a kedvesed a kisbabátoknak. Vannak azonban bizonyos jelek, amelyek megerősíthetnek abban, hogy valóban ezzel a férfival érdemes gyermeket vállalnod.

Gyermeki lelkesedés

Ha a férfi odáig van a Trónok harcáért, a Csillagok háborújáért vagy az olasz borokért, szinte biztosra veheted, hogy véget nem érő elemzésbe kezd a Tranformerseket illetően, de az Én pici pónim összes szereplőjét is kívülről képes lesz fújni. És ez (is) az, ami apává teszi majd.

Van gyomra?

Itt kivételesen nem arra gondolunk, hogy mit és mennyit eszik, hanem hogyha nem borul ki néhány gusztustalanabb dologtól, akkor valószínűleg gond nélkül tudja kezelni a pisis/hányásos helyzeteket, de a kaki 50 színárnyalatáról is tudtok diskurálni.

Háttérbe kerül az ego

“Szeretlek”, “sajnálom”. Utóbbit még akkor is ki tudja mondani, ha egyébként te tévedtél? Akkor ne gondolkozz tovább, csak az éretlen férfiaknak van mindig igazuk. Az érett férfiak azt akarják, hogy a szeretteik boldogok legyenek. Ez azt jelenti, hogy néha félre tudják tenni magukat a másik kedvéért.

Nem kell a figyelem középpontjába kerülnie

Az egyik legkomolyabb kihívás egy friss család életében az, hogy a legtöbb figyelmet a gyerek kapja majd. Lehetne szépíteni, de felesleges: a figyelmedet, a törődésedet (és bizony valamilyen szinten a testedet is) meg kell majd osztania egy aprósággal. Egy olyan ember, aki tisztában van azzal, hogy nem ő a Föld középpontja, boldog lesz apaként.
További ismérvek többek között a pénz, a barátok és a játékok témaköréből a Babaszoba oldalán olvashatók.
  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.