A Felelős Szülők Iskolája Xmas és Újévi Hála Kommandója a Tanároknak és az Egészségügyi Dolgozóknak

Felelős Szülők Iskolája Xmas és Újévi Hála Kommandó

„Sokszor vagyunk úgy, hogy nehéz helyzetben érezzük magunkat és elfelejtünk felnézni a saját problémáinkból, pedig most aztán mindenkinek jut bőven. Sokszor elfelejtünk hálát és köszönetet mondani, amikor összefogással, fegyelemmel, szorgalommal, lelkiismeretes szakmai és emberi munkával a gyereket jó tanárok, pedagógusok tanítják, a nővérkék egy-egy kedves mosoly mellett adják be az injekciót, mert természetesnek vesszük, hisz ez a dolguk.” – fogalmaz Tibenszky Moni Lisa, a Felelős Szülők Iskolája alapító-ügyvezetője.

„A Felelős Szülők Iskolája társadalmi vállalkozásként egy flash mob gerillaakcióval szeretné felhívni a figyelmet a pedagógusok, egészségügyben dolgozók odaadó munkájára és egyben köszönetet mondani a felelős szülők nevében, hogy ilyen komolyan állják a sarat ebben a nehéz járványügyi helyzetben is. Így a karácsony előtti napokban és az újévben kezdődő tanév első napján több helyen feltűnnek az Xmas és Újévi Hála Kommandó önkéntesei, hogy ajándékkal kedveskedjenek az iskolákban, kórházakban és szociális területen dolgozóknak.”

Felelős Szülők Iskolája Xmas és Újévi Hála Kommandó

„Nem célunk szépíteni a helyzetet, ami mindenkinek nehéz, sokan 6-8-10 órákat védőfelszerelésben dolgoznak, tanulnak, sokan betegséggel küszködnek, sokan félnek és féltik hozzátartozóikat, mégis beleállnak, ott vannak az osztálytermekben, kitalálnak izgalmas digitális feladatot, vagy épp erőn felül még ellátják a betegeket annak kockáztatásával is, hogy Ők maguk megbetegszenek.”– mesél az akcióról az ötlet megálmodója, Lisa.

“Az XMAS és ÚJÉVI HÁLA KOMMANDÓ A TANÁROKNAK ÉS AZ EGÉSZSÉGÜGYI DOLGOZÓKNAK kampány egy csepp a tengerben, egy kis édesség, csokoládé, szaloncukor ajándék, melyet a Felelős Szülők Iskolája önkéntesei, szakértői csapata csempész oda a tanári asztalokra, a nővérkék szekrényére, az idősek otthonában dolgozók öltözőjébe. Apróság, de hisszük, hogy fontos, mert a KÖSZÖNET és  HÁLA nem hangozhat el elegendő alkalommal feléjük.

Köszönjük a Tesco üzleteinek – www.tescomagyarorszag.hu -, hogy jótékonysági adományukkal a kezdeményezésünket támogatták és Kiskunhalastól Szigetszentmiklóson át egészen Kecskemétig közel 500 tanárnak és egészségügyi dolgozónak tudtunk ily módon köszönetet mondani és boldog ünnepeket kívánni.” – mondja Vargacz Alexandra, a Felelős Szülők Iskolája ügyvezetője, aki maga is részt vállal az ajándékok szállításában, logisztikai szervezésében.

Ahol találkozhattok akciónkkal:

Felelős Szülők Iskolája Xmas és Újévi Hála KommandóSzolnok – Liget úti EGYMI, Óvoda, Általános Iskola és Készségfejlesztő Iskola

Kecskemét – Szent Imre Katolikus Óvoda és Általános Iskola

Kiskunhalas –  Szilády Áron Református Gimnázium tanári kara

Veszprém – Nagyvázsonyi Óvoda és Bölcsőde dolgozói

Keszthely – Gyenesdiási Általános Iskola

Szigetszentmiklós – Kardos István Általános Iskola, Gimnázium és Szakgimnázium

Mogyoród – Szent László Általános Iskola

Budapest – Heim Pál Kórház Intenzív és COVID intenzív osztály, Sashegyi Arany János Általános Iskola és Gimnázium, Kontyfa utcai Általános Iskola és Gimnázium, BGSZC Bethlen Gábor Technikum, XVGYIÖK – ifjúságvédelmi szervezet, Szt. Erzsébet Idősek Otthona

Felelős Szülők Iskolája Xmas és Újévi Hála Kommandó

Nagy köszönet az önkénteseinknek, akik szállítják, szervezik és átadják az adományokat és köszönet a célzott iskoláknak, kórházaknak, mindenkinek, aki közbenjár az Xmas és Újévi Hála Kommandó nevében a Tanároknak és az Egészségügyi Dolgozóknak elnevezésű kampány megvalósíthatóságáért;

Nagy Sebestyén, Balog Fruzsina, Kormos Adrienn, Rába Attila és Mónika, Fülöp Bea, Tihanyi Rita, Moldoványiné Anna, Varga Judit, Nagy Viktor, Madla Anett, Horváth Judit, Sikó-Laky Ivett és még sok segítő, akik nélkül ez a akció nem jöhetett volna létre.

Az akció Facebook esemény ITT található.

Hálás köszönettel minden összefogásért és egymást segítő kapcsolódásért, a Felelős Szülők Iskolája nevében,

Tibenszky Moni Lisa és Vargacz Alexandra, ügyvezetők