A szülőknek is becsengettek – lestrapált vagy?! – A megoldás a mozgásban rejlik

lestrapált szülők

A szülőknek is becsengettek – lestrapált vagy?! – A megoldás a mozgásban rejlik

Még alig tart két hete a tanév, máris mindenki zombiként mászkál, de nem csak a gyerekek. Lássuk be, minket szülőket is megvisel a visszarázódás, a menetrend kialakítása, a tanszerek, a sport és művészeti foglalkozásokra szükséges eszközök beszerzése és még a lakás is fut, mert a napi 24 órába kellene beleszuszakolnunk mindent is. Engedd el és adj egy kis kimenőt magadnak, én a mozgásban hiszek, nem feltétlenül a versenyben, hanem amikor jól érzed magad, sétálsz, futsz, úszol vagy épp táncolsz.

Hogy ne bolondulj bele a tanévkezdésbe? TOP 5

1.Engedd el a perfekcionizmusodat!

Nem kell mindennek tökéletesnek lennie! Nem fog minden az élére állni, nem lesz minden porcica kiűzve a lakásból, sőt nem most fogod megfőzni a michelin csillagos ebédet sem. Nem is kell. Egy kis nyugi már segít, legyen mit enni, legyen bármilyen tiszta ruha és tudj mosolyogni a gyerekre.

2. Csinálj valami újat, olyat, amire kíváncsi vagy és kikapcsol a mindennapi darálásból!

Próbálj fel egy ruhát, kóstolj meg egy új kávét, fújj egy izgalmas parfümillatot a kezedre vagy csak egyél egy fagyit! Adj naponta 10 percet MAGADNAK!

10 perc naponta

3. Találkozz olyan emberekkel, akik építenek, akik pozitív energiát adnak és nem leszívnak.

Ha úgy érzed, hogy nincs ilyen körülötted, akkor kicsit maradj egyedül, a saját gondolataiddal, sétálj a természetben, olvass, építsd magad, hogyha megnyugodtál, megtaláltad a saját balance-odat, akkor találkozhass olyan emberekkel, akik építeni tudnak. Mondj NEM-et, hogy magadra IGEN-t mondhass!

4. Ha nagyon fáradt vagy, kérj segítséget!

Egyfelől a családon belül is lehet és érdemes feladatokat delegálni, mert egy kisiskolás is ki tudja vinni a szemetet, betenni a mosást, vagy épp elvinni a kutyát sétálni – bár az a legjobb ezek közül – de ha ez nem elég, akkor kérj külső segítséget, legyen ez fizikai vagy mentális fáradtság. Sokszor ez kéz a kézben jár, de azért egy nagy alvás segíthet eldönteni, hogy csak nagyon belefáradtál a teendőkbe vagy mentálisan vagy enervált, kiégett. Mindkettővel foglalkozni kell, mondom ezt sport és mentáltrénerként is. Figyelj magadra és a tested jelzéseire is!

pihenés

5. Mozogj!!

A mozgás örömöt hoz, örömhormont termel, amire ki vannak éhezve a sejtjeid, mert a kényszeres rohanás nem hoz sem adrenalint, sem oxitocint, de a mozgás igen. A mozgás a tanulást, a figyelmet is segíti, pláne, ha olyan mozgásokat végzel, ahol átléped a saját testvonalad, azaz keresztezel, hiszen így kapcsolat jön létre a bal és jobb agyfélteke között. Beindul a homloklebeny működése, jobban tudsz majd figyelni, kapcsolódni, sőt még tanulni is, szóval gyerekeknek külön hasznos.

mozgás

Hozok rögvest egy tippet:

Testi és mentális frissesség szeptembertől, avagy ZUMBÁZD be magad az új tanévbe

Szeptember 16-án egy különleges program vár minden táncot, ZUMBA-t kedvelő vendéget az AmaZINg ZUMBA Events szervezésében Budapesten, a Láng Sportcsarnokban. Ez egy kiváló lehetőség lesz az újbóli személyes találkozásokra és arra, hogy minden ZUMBÁS vendég és oktató együtt élvezze a mozgás örömét.

A ZUMBA nem csak a testnek, de a léleknek is számos előnyt nyújt. Aki részt vesz az eseményen, fizikai szinten egy roppant energikus és lendületes pár órát tapasztalhat meg. A dinamikus táncmozdulatok kalóriaégető hatása révén a ZUMBA hozzájárulhat a testsúlykontrollhoz és az állóképesség növeléséhez. Emellett a ZUMBA kitűnő kardioedzés is, ami javíthatja a szív- és érrendszer egészségét.

Pozitív hatásai azonban nem merülnek ki csupán a fizikai területen. A zene ritmusa és a tánc öröme összehangolja a testet és az elmét, segítve a stressz leküzdését és a hangulat javítását. A közös tánc során felszabaduló endorfinok boldogságérzetet kelthetnek, így a ZUMBA rendszeres űzése hozzájárulhat a mentális jólléthez és a pozitív életszemlélethez.

Az új tanév kezdetével az anyukák számára is izgalmas lehetőségeket rejt a rendezvény. A ZUMBA rendszeres beiktatása az életükbe lehetőséget ad új szokások kialakítására. A rendszeres mozgás segít fenntartani az energiaszintet és a vitalitást, ami különösen fontos a mindennapi kihívásokkal teli időszakokban.

Az eseményen való részvétel azonban nem csak a testi és mentális jólét miatt ajánlott, hanem azért is, mert igazi közösséghez tartozás élményét nyújtja. Az élmények, az együtt eltöltött idő, a vidám koreográfiák és a pozitív hangulat mind-mind közösségformáló erővel bír. Nem csak egy egyszerű edzésóra, hanem felemelő, inspiráló élmény vár mindenkit. Azoknak pedig, akik most döntötték el, hogy életmódváltásba kezdenek, a lehető legjobb alkalom.

Ez a ZUMBA party nem csupán egy edzéslehetőség, hanem egy olyan esemény, ahol a test és a lélek is feltöltődhet. A ZUMBA pozitív hatásai a fizikai és mentális egészségre egyaránt kihatnak, és az eseményen való részvétel új lendületet adhat az új tanév kezdetéhez. Ne hagyjátok ki ezt a fantasztikus alkalmat a közösség és az egészség javára, hiszen számos nemzetközi és hazai prezenter, oktató fog gondoskodni a remek hangulatról.

Az esemény elérhetősége és a részletek: https://www.facebook.com/events/1207661489892992

Bombastic Zumba Party

• alapító, ügyvezető

Tibenszky Moni Lisa