Egy különleges könyv kamaszoknak karácsonyra (is)

Él egy tévhit arról, hogy a kamaszok nem olvasnak. Pedig, ha rendszeresen olvastunk nekik kisgyerekként meséket, ebben a nem egyszerű korban is igénylik majd a könyvek társaságát. Jobban, mint gondolnánk.
De milyen könyvet válasszunk nekik? Mi az, ami ha bekerül a karácsonyfa alá, nem landol a polcon örök porfogásra kárhoztatva? Íme, egy különleges könyv kamaszoknak!

Egy olyan könyv szerepel a Csalásinet ajánlójában, amely – első ránézésre – eléggé kilóg a kamaszkönyves kínálatból, és túlmutat a Harry Potter – Ropi naplója tengelyen.

Olga, a papírlány 2. – Jum, a sötét szerzet

A hosszú, hideg, sötét napok télen a legjobb kedélyűek hangulatát is elrontják, hát még egy épp bősz kamaszodásban lévő gyerekét. Nekik ajánljuk ezt a regényt, amivel bekuckózva az olvasó egy izgalmas, belső utazáson vehet részt.
Az Olga, a papírlány 2. egy olyan történet folytatása, mely segített az olvasóknak elfogadni önmagukat. A második részben tél van, Olga pedig újra belefog, hogy elmondjon egy történetet Balico lakóinak. Jumról, a sötét szerzetről mesél, aki könnyekkel táplálkozik.

A különös történet nem várt véget ér, ami megmutatja, hogyan győzhetjük le a leghatalmasabb sötétséget is.

Az Év Gyerekkönyve – 2019 FORDÍTÓI kategóriában díjnyertes könyv folytatását 9 éves kortól ajánljuk.

Ha érdekel egy hasonló “atipikus” kamaszkönyv, a csaladinet.hu cikkében olvashatsz ajánlót a szintén különleges 48 másképp – Ifjúsági novellák a múltból című kötetről is.