Mostantól bárki kiválthatja hozzátartozója, barátja, ismerőse gyógyszereit

gyógyszerek lázmérő

Mostantól bárki kiválthatja hozzátartozója, barátja, ismerőse gyógyszereit

Mostantól bárki kiválthatja hozzátartozója, barátja, ismerőse gyógyszereit Magyarországon. Az emberi erőforrások minisztere ugyanis rendeletben egyszerűsítette az e-recept kiváltásának feltételeit.

A Magyar Közlönyben megjelent, Kásler Miklós által jegyzett rendelet szerint a kormány által kihirdetett veszélyhelyzetben a patikák a gyógyszer kiadását felírási igazolás és meghatalmazás nélkül is teljesítik azon személy részére, aki közli a beteg TAJ számát, és saját személyazonosító adatait is hitelt érdemlően igazolja – tájékoztat az Index cikke.

A patikák csupán a gyógyszert átvevő személy adatait rögzítik, és kiadják számára a rokona, barátja, ismerőse részére receptre felírt gyógyszereket.

A rendelet értelmében ez a papíralapú és az elektronikus receptek esetében is érvényes mostantól, hiszen a csütörtökön este kihirdetett rendelet ma hatályba is lépett.

A teljes írást az index.hu oldalán olvashatod el.