Filléres és 5 perces játék kupakokkal

színes kupakok

Filléres és 5 perces játék kupakokkal

Ehhez a játékhoz igazán nem szükséges túl nagy befektetés! A szinte minden háztartásban megtalálható kupakok végre hasznos és nemes célt szolgálnak egy darabig.

Sablont sem kell külön nyomtatni, hurrá! Minimális kézügyesség SEM szükséges, hiszen oldalnézetből kupakot rajzolni nem nagy kihívás. Én se vittem túlzásba – írta a gyereketeto.hu szerzője. Szóval, hogyan is érdemes hozzákezdeni?

Először is, nézz körül kupak-ügyben! Az a jó, ha sokféle színben, méretben találsz otthon kupakot. Gyűjtsd össze mind egy tálkában!

Aztán vegyél magad elé kis méretű lapokat, és kezdd el rajzolni a kupaktornyokat!

Akkor vedd elő, ha a gyerkőc éppen megunta a méregdrága bolti játékokat!

Mire jó ez a játék?

Fejleszti a figyelmet, finommotorikát, mozgáskoordinációt, szem-kéz koordinációs képességeket!

Megtanít arra, hogy filléres eszközökből is – sőt, sokszor hulladékból milyen klassz dolgok születnek!