Motiváló ötletek az iskolákba

Az iskola és a diákok kapcsolata sosem zökkenőmentes. Nem könnyű megszerettetni velük a tanulást, ahogy a  száraz tananyag sem lendíti előre őket a fejlődésben. Akadnak azonban olyan iskolák, melyek dolgozói nem csak azon munkálkodnak, hogy a kötelező tananyagot ‘ledarálva’, kiokosítsák a diákjaikat, hanem komolyan odateszik magukat, hogy motiváló ötletekkel lássák el a kis nebulókat, illetve (már amennyire ez lehetséges) megszerettessék velük a tanulást.

Az ilyen tanárok és iskolai dolgozók erejükön felül teljesítve rukkolnak elő újabb és újabb zseniális ötletekkel, mellyel minden tiszteletünket elnyerték, és csak emelni tudjuk előttük a kalapunkat! – írja a Liked cikke. Nagyszerű lenne, ha ezekből a motiváló ötletekből néhányat alkalmazni lehetne minden iskolában, a gyerekek örömére.

Évszám-tanuló

Apróság-apróság, de csak könnyebb így megtanulni a legfontosabb évszámokat, nem?

2×2=4

Ahogy a szorzótáblát is a fiatalabbaknak.

Motiváló pad annak, aki nem bír 45 percet ülni

Padba épített iskolai kerékpár, hogy a virgoncabb diákok se unják halálra magukat óra közben.

A bicóval érkezőknek

Különleges, kerékpárosoknak készített szerkezet egy iskola bejáratánál, ahol a biciklivel érkező diákok megtalálják a kerékpárokhoz szükséges legfontosabb kulcsokat, fogókat és természetesen egy pumpát is, ha esetleg túlságosan lapos lenne a kerekük.

Még több szuper motiváló ötlet az iskolákba:  a liked.hu cikkében.

Képek: liked.hu