Gyerekkönyves újdonságok januárban

fantázia, valósággá váló könyv

Gyerekkönyves újdonságok januárban

A januárban megjelent gyerekkönyves újdonságok mustrája, jöhet? Bár kevés az újdonság de sok az izgi megjelenés közöttük.

Az Égigérő Könyvek blog a gyerekkönyves újdonságokat szemlézte. Íme!

Kezdjünk a legkisebbek gyerekkönyves megjelenéseivel

Ebben a hónapban kifejezetten szép számban érkeznek a babáknak szóló “tudományos” könyvek. Állatok, színek, járművek… és a nagy-nagy kedvenc a Hohó! Kié ez a popó? könyvecske szerzőjének is megérkezett az új lapozója, egy jó kis kukucskálós könyv. A Manó Könyvek Kismackó-sorozata nagy kedvenc, hiszen nagyon szépen végigkíséri a 2-4 éveseket, a durci korszaktól, a kistesó érkezésén át a mostani ovis részig. Tony Wolf-sorozat is érkezik, aminek első részében egy világjáró hörcsög történeteit olvashatjuk, mesélhetjük el.

Sosem elég a közlekedős gyerekkönyvekből!

A Bori-sorozatban érkezik az újabb okosság ez ügyben. Mondhatjuk, erősen szezonja van Takács Viktória könyvének, amelyben a mohácsi busójárásra indul el a kis család, hogy megismerkedjen a busókkal és rajtuk keresztül az időszakhoz köthető magyar népszokásokkal.

Két, nagyobbaknak szóló kedvenc

Noel Streatfeild Cipők-sorozata világszerte az egyik legismertebb ifjúsági könyvsorozat. Nálunk leginkább Meg Ryan A szerelem hálójában című filmjéből lehet ismert (a híres jelenet, amikor a kis könyvesbolt tulajdonosa szembesül a nagy könyvesbolt-hálózat dolgozóinak kissé felületes szakmai ismeretivel). De azért ez a történetfolyam ennél azért “kicsit” többet tud. Érdemes a 10 év körüli kislányokkal megismertetni. Januárban már a Teniszcipők rész érkezett meg, szóval ha most nekikezdetek a sorozatnak az első, “Balettcipők” résszel, jó ideig garantált az olvasás.

Az utolsó kiszemelt nem újdonság, de hónapok óta úgy ajánlgatom – írja az Égigérő Könyvek bejegyzése – a nagyobb kamaszoknak, hogy csak könyvtárba tudom őket érte küldözgetni. De most itt van újra és szebb mint valaha! Ha könyvre éhező középiskolás van a közeletekben jelzem, újra kapható a Galaxis útikalauz stopposoknak!

Részletes ajánló az egigerokonyvek.blog.hu cikkében!