Múzeumok Világnapja – virtuális programok a Pál utcai fiúktól Da vinciig

Egy kattintás vagy egy távirányítós gombnyomás a világ. Észrevétlenül is tanulunk és hat ránk minden! A múzeumok, kiállítások is másként, hiszen most, otthon a képernyő előtt barangolhatunk sokfelé a világban izgalmas, digitális kiállításokon, múzeumi túrákon. Tartsatok velünk a Múzeumok Nemzetközi Világnapja (május 18.) alkalmából összeállított kalandozáson!

Leonardo Da Vinci tökéletes emberi testA közös múzeumi kávézások, tárlatvezetések ugyan elmaradnak – mivel a múzeumok is javarészt zárva vannak a koronavírus miatt -, de mi virtuális élményeket kínálunk a technika segítségével. Nagyon sok múzeum már megnyitotta online tereit az érdeklődők előtt, készültek speciális oktatási anyagok. A PIM Online múzeumpedagógiai karantén idején című gyűjteményében például nyomon követhetjük a Pál utcai fiúkat egy online séta keretében, a világnap alkalmával részt vehetünk a Mozaik Múzeumtúra “DEMÓ” programján a közösségi térben, ahol a huszárságtól egészen az irodalmi kávéházakig több, mint 20 múzeumi kiállítást járhatunk körbe, sőt az általános iskola felsőseinek kvízekkel, játékokkal is készülnek a Szervezők.

A világhírű múzeumokba is bejuthatunk

Számtalan külföldi múzeum is lehetővé tette, hogy online bejussunk kiállító tereikbe, ahova egyébként hosszú utazással, sorban állással jutnánk csak be,  kedvenceim közülük a Louvre és a Vatikáni Múzeum, de számtalan lehetőség kínálkozik még. Akik pedig igazi vasárnapi, családi bekuckozós virtuális kanapé-élményre vágynak, azoknak szívből ajánlom a Da Vinci Tv csatorna tematikus múzeumi filmcsokrát.

Múzeumi tv-s kalandozás a barlangrajzoktól egészen Da vinci találmányaiig

Da Vinci tv logó

A Da Vinci Tv csatorna különleges tematikus mozizásra hív minden családot és gyermeket május 17-én. A vasárnap délutáni tévézésből most megtudhatjuk, hogy mit csinál egy etomológus, hogy mit értünk múzeum-tudomány alatt, természetesen foglalkozunk Leonardo Da Vinci felfedezéseivel, alkotásaival és a Törivadászok és a Történelem másként sorozatban izgalmas történelmi tévhiteket oszlatunk el. Egy biztos, érdemes már vasárnap délután 16 órától bevackolni egy tál finom eperrel és virtuális múzeumtúra indulni, családosan.

Múzeumi Világnap – örökségünk ünneplése a Da Vinci TV csatornán
Május 17. – vasárnap 16:30 – 19:00
Nem számít, mi a kedvenced a világon, egy múzeumban biztos megtalálod. Műalkotások, babák, dinoszauruszok, foci, rakéták, burgonya, autók – nem csak ezeknek, de még a szelfiknek is van múzeuma!
A Múzeumi Világnap azt üzeni, hogy a múzeumok képesek megmutatni, kik vagyunk, s honnan jövünk. Segítenek megismerni a kultúránkat, és korábbi idők kultúráit is!
Michaela a Ha felnövök műsorunkban a Royal Ontario Múzeumot látogatja meg, s egy rovarkutatóval találkozik. A Csináld magad okosságokban Steve Spangler otthon elvégezhető kísérleteket mutat be. Nézz a műalkotásokra új fénytörésben a Mati, Dada és a művészet, Törivadászok és a Történelem másképp műsoraink kapcsolódó epizódjaival. A barlangrajzoktól napjainkig!
Fedezd fel a múzeumok világát velünk itt a Da Vinci TV-n. Csodálkozz rá!
16:30 A művészet története – Művészet és forradalom: Neoklasszicista művészet
17:00 Ha felnövök – Entomológus
Mati, Dada és a művészet– Leonardo Da Vinci
Mati, Dada és a művészet – Henri Matisse
17:30 Csináld magad okosságok – Múzeum-tudomány
18:00 Törivadászok – Nagy alkotások
18:30 Történelem másképp – Pocsék művészek

kislány táblagépen oktató műsort nézAzoknak, akik szeretnének időponttól, helytől függetlenül elmerülni a tudomány és ismeretterjesztés világában, azoknak erre kínáljuk ingyenes lehetőségként a Da Vinci Kids applikációt, mely szintén ingyenesen elérhető. Számtalan érdekes sorozat, játék és kvíz, akár már óvodáskortól is.

Jó felfedezést, múzeumi kalandozást Mindenkinek!

Da vinci Kids applikáció ingyenes használata:

A Da Vinci Kids app a tanév végéig díjtalan!🏠👫
👇Technikai információk az előfizetés érvényesítéséhez👇
1. a Da Vinci Kids app letöltése a Play áruház/ App store-ból arra az eszközre, amelyiken szeretnénk használni. Regisztráció.
2. A kód aktiválás helye: davincikidsapp.com/kupon [1]

A megadott instrukciók alapján történik: bejelentkezés, kód
beírására. Az appnál használt bejelentkezési adatokat kell majd használni a
kódbeváltáskor is.